Akcja „NAKRĘTECZKA” – nakręć nóżki Karolinki

Przez ostatnie tygodnie na terenie Lęborka trwa pełna mobilizacja zbierania plastikowych nakrętek dla 6 – letniej Karolinki.

Dziewczynka, gdy się urodziła ważyła zaledwie 800 gram. Przez 100 dni pobytu w szpitalu na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka i Patologii Noworodka dzielnie walczyła o życie, pokonując wiele ciężkich chorób, m.in.: retinopatię, sepsę czy dysplazję oskrzelowo – płucną. Ta mała iskierka zmaga się także z chorobą nieuleczalną, mowa tu o mózgowym porażeniu dziecięcym. Pewne jest to, że nie pokona jej w stu procentach, ale dzięki intensywnej rehabilitacji może w znacznym stopniu złagodzić jej objawy. Mózg tak małego dziecka jest bardzo elastyczny, częste powtarzane ćwiczenia przeprowadzane pod okiem doświadczonego rehabilitanta dają szansę na dużą sprawność ruchową.

Na funpage’u Karolinka Anisimowicz vs. MPD dowiadujemy się że mała przygotowuje się do poważnej operacji SDR, która zostanie wykonana w Stanach Zjednoczonych bądź w Holandii. Koszt wykonania tak poważnego zabiegu jest ogromny. W związku z tym została zorganizowana akcja „NAKRĘTECZKA – nakręć nóżki Karolinki”. Przyłączyły się do niej placówki szkolno – wychowawcze z Lęborka m.in. Przedszkole nr  1 im. Marii Konopnickiej, Zespół Szkół nr 3 oraz uczniowie z Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych. Zebrane nakrętki zostaną oddane do skupu, pieniążki zasilą konto Karolinki Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Do całej akcji przyłączył się również Techland Warszawa oraz Salon Be! Eco z Lęborka.

- Pod koniec października mieliśmy niespełna 8 tysięcy zakrętek. Na obecną chwilę mamy ich nieco ponad 30 tysięcy, jednak na tym nie koniec! Zbierać je będziemy do końca roku – mówi Magdalena Sarzyńska – Górska, właścicielka Salonu Be! Eko z Lęborka.

Jeśli masz ochotę dołączyć do grona i chcesz pomóc, a np. w domu zalegają zbędne nakrętki nic prostszego wystarczy, że je dostarczysz do Salonu Be! Eko mieszczącego się przy ulicy Czołgistów 15 f w Lęborku. Inną formą wsparcia jest przekazanie 1% podatku w formularzu PIT wystarczy wpisać nr KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podać: 6285 Anisimowicz Karolina Maria lub poprzez dobrowolną wpłatę na nr konta wszelkie dane dostępne na profilu funapage’a Dziewczynki.

Maria Kołonowicz

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*