Bezpieczni studenci UTW (video)

Policjanci z Lęborka rozmawiali z seniorami na temat bezpiecznego serfowania po internecie oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa starszych osób w domu i na ulicy. Słuchacze uniwersytetu trzeciego wieku z uwagą wysłuchali prelekcji policjantów ale również  zaskoczyli ich swoją wiedzą na tematy bezpieczeństwa w internecie.


Video - Bezpieczni studenci UTW

YouTube Preview Image

 
Dzielnicowy oraz policjant zajmujący się profilaktyką kryminalną na zaproszenie Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się z seniorami, którym przekazywali wiedzę na temat bezpiecznych zakupów w internecie oraz bezpieczeństwa w domu i na ulicy. Szczególną uwagę policjanci skupili na tematyce przestępstw dokonywanych tzw. metodą na wnuczka. Przypomnieli seniorom aby nie ufać osobom dzwoniącym podającym się za członków rodziny lub ich znajomych oraz w każdym przypadku, jakichkolwiek podejrzeń weryfikować ich tożsamość, dzwoniąc na policję. Dzielnicowy przestrzegał również słuchaczy spotkania, aby nie podpisywali żadnych umów i innych dokumentów z domokrążcami, gdyż w łatwy sposób mogą wpaść w pułapkę kredytową za bezwartościowe przedmioty. Wytłumaczył w jaki sposób anulować taką ewentualną transakcję podpisaną w domu na przykładową „kołdrę” lub „lampę leczniczą”. Policjanci zwrócili się również do seniorów aby nie bali się kontaktu z policją gdyż to właśnie oni mają często największą wiedzę na temat zdarzeń z ich otoczenia. Na koniec spotkania policjanci poruszyli tematykę bezpiecznych zakupów w internecie, tak aby nie paść ofiarą oszusta lub nie dać wykraść swojej tożsamości elektronicznej i nie stracić pieniędzy z konta bankowego. Jak się okazało, ku zdziwieniu mundurowych, wiedza wielu osób, często powyżej 60-tki, była w tym temacie bardzo duża. Wytłumaczyła to policjantom organizatorka spotkania, informując, że jej koledzy i koleżanki z uniwersytetu mają zajęcia na komputerach, a ich ulubionym zajęciem są zakupy w jednym z popularnych portali aukcyjnych.

Spotkanie odbyło się w ramach profilaktycznych spotkań policjantów z rożnymi grupami społecznymi i miało na celu podniesienie wiedzy w zakresie  szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych. Policjanci ze słuchaczami Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotykają się kilka razy w roku.


st.asp. Daniel Pańczyszyn
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Lęborku

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*