Co leży na sercu mieszkańcom Lęborka?

Po sukcesie w innym miastach Polski kampania badań profilaktycznych pod hasłem 1000 serc zawitała również do Lęborka. W ramach akcji, której celem jest zapobieganie chorobom związanym z układem sercowo-naczyniowym, mieszkańcy miasta będą mogą bezpłatnie skorzystać z badania EKG serca. Zapraszamy do mobilnej przychodni przy ulicy 1 maja 1A, gdzie w godzinach 9.00-17.00 na wszystkich zainteresowanych będzie czekać KardioBus oraz wykwalifikowana kadra medyczna. Ilość miejsc ograniczona.

Dzisiaj (21.10) wszyscy mieszkańcy Lęborka i okolic mogą bezpłatnie skorzystać z badań profilaktycznych serca. Co należy zrobić? Wystarczy jedynie stawić się tego dnia na miejscu badania oraz zgłosić się do mobilnej przychodni – KardioBusu, który stanowi jednocześnie symbol przeprowadzanej akcji. Następnie, pod opieką lekarza specjalisty, zarejestrowany pacjent zostaje poddany badaniu EKG serca. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że każdy kto weźmie udział w akcji 1000 serc może również liczyć na konsultacje lekarskie z zakresu prawidłowego odżywiania, a także doboru odpowiedniej aktywności fizycznej, która wspomoże prawidłowe funkcjonowanie serca oraz całego organizmu.

Jak często zastanawiamy się w jakiej kondycji jest nasze serce? Jest to przecież centralny narząd układu krwionośnego, a także najciężej pracujący mięsień w ludzkim organizmie. Sercu szkodzi nie tylko stres, zwłaszcza długotrwały, ale także zła dieta, wysoki poziom cukru i cholesterolu we krwi oraz nadmiar używek w postaci papierosów czy alkoholu. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, która pozwala na wczesne wykrycie choroby oraz zwiększa szanse na powrót do zdrowia. Należy dodać, że po 40. roku życia zalecana jest raz do roku wizyta kontrolna, która pozwoli ocenić stan zdrowia oraz kondycję serca.

Kampania 1000 serc kładzie przede wszystkim nacisk na profilaktykę chorób, które mają związek z układem sercowo-naczyniowym oraz przebadanie jak największej liczby osób. Naszym priorytetem jest również edukacja pacjentów, dlatego też na stronie kampanii – www.1000serc.pl można znaleźć wiele porad lekarskich dotyczących poprawy kondycji serca – mówi Paweł Klimczak z Fundacji Dr.Max, organizator kampanii 1000 serc – Mamy nadzieję, że również w Lęborku nasza akcja spotka się z zainteresowaniem mieszkańców – dodaje.

——

mat. prasowy fundacji Dr Max

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*