Debata społeczna z mieszkańcami Cewic

W czwartek wieczorem w Cewicach odbyła się debata społeczna policji z mieszkańcami, w której uczestniczył Wójt Gminy, Komendant Powiatowy z Lęborka, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP Gdańsk. Głównym tematem debaty były sprawy bezpieczeństwa oraz wnioski społeczne, oczekiwania wobec lęborskiej policji.

W czwartek o godz. 17:30 w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Wójtem Gminy Cewice wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Lęborku. Tematem debaty były sprawy bezpieczeństwa nurtujące mieszkańców, w tym ich oczekiwania oraz funkcjonowanie Policji po zmianach organizacyjnych KPP Lębork wprowadzonych z dniem 1 stycznia b.r.

W debacie wzięli udział:

Wójt Gminy Cewice – Jerzy Pernal,

Komendant Powiatowy Policji w Lęborku – insp. Jacek Partyka,

Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku – podinsp. Jan Kościuk,

Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Lębork – kom. Mariusz Hajduk,

Kierownik Posterunku Policji w Cewicach – asp.sztab. Krzysztof Musiał

Dzielnicowy terenu gminy Cewice – asp. Piotr Kamiński.

W spotkaniu oprócz przybyłych 15 mieszkańców wzięli udział sołtysi i radni gminy Cewice. W trakcie debaty głos zajęło kilku mieszkańców gminy oraz radny i przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Lęborku. Najbardziej interesującym mieszkańców i radnych tematem była planowana budowa i wzmocnienie etatowe nowego Posterunku Policji w Cewicach. Poruszone zostały również kwestie bezpieczeństwa na drogach – reagowanie na przekraczanie prędkości oraz bezpieczeństwa w trakcie imprez masowych takich jak np. Dożynki. Na pytania mieszkańców odpowiadał Komendant Powiatowy oraz kierownik Posterunku i Dzielnicowy. Wszystkie wnioski złożone przez mieszkańców zostały odnotowane i będą na bieżąco realizowane. Pod koniec debaty przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Lęborku – Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa, Transportu i Drogownictwa – Grzegorz Palasz, omówił i podsumował jako bardzo dobrą pracę lęborskiej Komendy Policji w minionym 2012 roku. Na koniec debaty Komendant – insp. Jacek Partyka podziękował przybyłym gościom oraz mieszkańcom i zaprosił w miarę wynikłych potrzeb do kolejnych tego typu spotkań, które stanowią materiał wykorzystywany do poprawy poczucia bezpieczeństwa na terenie gminy oraz ma duży wpływ na poprawę wizerunku policji w oczach mieszkańców.

YouTube Preview Image

Kolejna debata społeczna odbędzie się z mieszkańcami i władzami gminy Nowa Wieś Lęborska prawdopodobnie już pod koniec kwietnia.

 


asp. Daniel Pańczyszyn
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Lęborku

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*