„Dom Małego Dziecka” zlikwidowany

Podczas XXVI Sesji Rady Powiatu (1.02) radni zadecydowali o likwidacji „Domu Małego Dziecka”

Radni Powiatu 11 głosami „za”, przyjęli projekt uchwały w sprawie likwidacji Placówki Wielofunkcyjnej Nr 2 „Dom w Ogrodzie” w Lęborku.

Z dniem 1 czerwca 2013 placówka przestanie istnieć.

 

Więcej informacji w tej sprawie i relacja video wkrótce

Podziel się na:
 • Facebook
 • email
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Wykop

6 komentarzy

 1. Najlepiej Panie Starosto wszystko w Lęborku zlikwidować bo nic się nie opłaca i nie jest rentowne tylko Pana i pańskich podwładnych stołki są rentowne bo wy musicie mieć i sobie premie i nagrody dawać a Lęborczanie pracy nie mają ale przecież co to Was obchodzi niedługo Lębork to będzie tylko dla starców bo młodzi oleją to miasto i wyjadą gdzieś gdzie będą mogli godnie żyć.

 2. Slaw

  Kuźwa żenada!!!!!!
  Żłobek nie bo nie ma kasy (jest w Wicku,Potęgowie), teraz Dom Małego Dziecka co tu się dzieje. Ale na podwyżki (Burmistrz i jego zastępca) i nagrody kasa jest. Nie nie idzie tego słuchać czy to Powiat i Miasto Lębork jest w prywatnych rękach ……..!!!!!!! Czy nie ma już nad tym żadnej instytucji nadzorującej nic z tym nie idzie zrobić

 3. tak się właśnie dzieje kiedy podaje się informacje (zwłaszcza na drażliwe tematy) i nie podaje się wyjaśnienia. pytanie brzmi: dlaczego zlikwidowano placówkę? Jest to konsekwencja zmienionej ustawy, która ZABRANIA od stycznia 2012r. przyjmowania dzieci do 7. roku życia do domów dziecka. dzieci mają trafiać od razu do rodzin zastępczych. funkcjonowanie placówki nie ma więc SENSU.

 4. TAK TOMKU TYLKO KIEDYŚ WSZYSTKO JAKOŚ FUNKCJONOWAŁO A TERTAZ NIC NIE JEST RENTOWNE szkoda że jeszcze urząd miasta i starostwo jest rentowne -najlepiej dać do rodzin zastępczych i płacić im 4OOO tys.i nie martwić się przeciez są ludzie co nie mają z czego żyć szukaja pracy i nie moga nigdzie jej znależć a władze tylko likwiduja i wtedy premie i nagrody dają bo już nie muszą płacić innym za to że maja gdzie pracowac Hańba i wstyd lepiej niech ten Lębork zniknie już bo schodzi na dziady!!!!

  • zenek

   „TERTAZ NIC NIE JEST RENTOWNE” – a kto tu mówi o rentowności? zmieniły się przepisy, dzieci mają trafiać od razu do rodzin zastępczych. trudno to zrozumieć?

   „najlepiej dać do rodzin zastępczych i płacić im 4OOO tys.i nie martwić się” – i tu właśnie wychodzi twój absolutny brak jakiejkolwiek wiedzy w temacie; środki przyznawane na dziecko są o wiele mniejsze; nie martwić się? są instytucje, które na bieżąco monitorują rodziny zastępcze

   kłapiesz jęzorem typowe, oklepane frazesy. zero konkretu. skoro bycie rodziną zastępczą jest takie proste i TAKA za to jest kasa – postaraj się nią zostać dla np. trójki dzieci, przemnóż swoje 4000 razy 3 i za 12 000 będziesz żył jak król.
   powodzenia

 5. taki1

  Tu nie rentowność jest problemem, a dobro dzieci. Czy instytucja ma istnieć, po to by dawać pracę ? Nie wydaję mi się. Ma istnieć, żeby wykonywać swoje statutowe cele. Cele przestały istnieć, więc placówka też przestaje istnieć. Kierując się dobrem dzieci państwo stwierdziło, że lepiej im będzie w rodzinach zastępczych. Chyba się z tym zgodzimy?
  Oczywiście zamknięcie tej placówki wiąże się z „tragediami’” ludzkimi, no ale takie jest życie.
  Zastanawiające jest tylko to, że jak zwolnienia są w placówkach publicznych, to jest to wielki kłopot. A jak zwolnienia są w prywatnych przedsiębiorstwach to jakoś nikt nie robi awantury.

  Takie przemyślenia.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

*