Donatan&Cleo na festiwalu w Łebie – Zaproszenie

Magnetic Group, Bass Enslavement oraz Miasto Łeba zapraszają na drugą edycję „Łebskiego Festiwalu”, który odbędzie się 2 sierpnia w Łebie!

Festival jest celebracją lata i muzyki, podczas którego na scenie wystąpią  najbardziej popularni artyści polscy tego roku, a mianowicie nasi reprezentanci na Festiwalu Eurowizji – Donatan i Cleo, których utwory jak „My Słowianie” czy „Równonoc” doczekały się wielomilionowych odsłon na Youtube oraz podbijają listy przebojów od wielu miesięcy, szalenie popularny Mesajah wraz z zespołem, żywiołowi rockmani i uczestnicy programu X-Factor – Trzynasta w Samo Południe oraz finaliści programu Mam Talent sprzed kilku lat – Me Myself and I, którzy w unikalny sposób poprowadzą Festival, ale także zobaczycie ich w koncercie! Poza tym na scenie usłyszycie i zobaczycie dj-ów, którzy zadbają o to abyście nie stali w miejscu.

Z głośników festiwalowych usłyszycie między innymi Hip-Hop, Reggae, Soul, Human Beatbox, Rock, Pop, Disco. Na terenie miasteczka festiwalowego odbędą się koncerty, występy Dj’skie, pokazy, warsztaty, ciekawe akcje promocyjne, mini targi mody, rękodzieła, designu. Nie zabraknie oczywiście strefy gastronomicznej z wybornymi specjałami kulinarnymi z różnych zakątków świata, piwem i innymi orzeźwiającymi specjałami.

Festiwal odbędzie się w ramach akcji „Bezpiecznie nad wodą w Łebie”, Miasto Łeba według najnowszego rankingu najpopularniejszych miast polskich zajęła pierwsze miejsce, dlatego w samej Łebie 2 sierpnia należy spodziewać się wielu atrakcji.

 

ME MY SELF AND I

To jeden z najbardziej wyrazistych zespołów polskiej sceny muzycznej, z wieloma sukcesami, uparcie realizujący swoją własną, konsekwentną ścieżkę kreacji dźwięku. To zespół fascynujący, niepokojący, świeży i bardzo popularny. Potrafi zapełnić każdą salę koncertową, wyprzedać bilety do ostatniej sztuki i dać przy tym tak niepowtarzalny koncert, że widzowie długo jeszcze po jego zakończeniu domagać się będą ponownego wyjścia na scenę. Tak było też podczas ostatniej trasy „DO NOT COVER!” – w Elblągu, w klubie „Mjazzga”, w Krakowie, w słynnej „Alchemii”,we wrocławskich „Puzzlach” i innych niezliczonych miejscach, gdzie mieli okazję odwiedzić. To zespół idealny, który może zagrać w każdym miejscu – w klubie, na ulicy, na wielkim koncercie, czy evencie firmowym. Zespół doświadczony, z którym współpraca to czysty profesjonalizm zapewniający zadowolenie każdej stronie koncertu – zarówno organizatorowi, jak i słuchaczowi. Mają za sobą występy z tuzami światowej sceny jazzowej (m.in.: Bobby Mcfferin, L.Wright, Tricky, R. Bona, L. Możdżer), są gośćmi dużych ogólnopolskich festiwali (wykonali brawurowo Mazurka na koncercie z okazji objęcia przez Polskę unijnej prezydencji),koncertowali przed Dalajlamą podczas jego pobytu we Wrocławiu,a jeden z ich utworów znalazł się na ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin. Oprócz niewątpliwego sukcesu w talent – show „Mam talent” rok 2012 przyniósł im także sporo sukcesów. Byli laureatami polsatowskiego koncertu Trendy 2012 wyłonieni obok szczęśliwej 9 z ponad 500 zgłoszeń. W marcu ukazał się drugi autorski album tria Do Not Cover!, otrzymując sporo dobrych recenzji. Majowa trasa po USA okazała się dużym sukcesem, zyskując rzesze nowych fanów a chicagowski koncert zakończył się owacją publiczności i aż trzema bisami. Podobnie było w Niemczech i Szwajcarii. Ich twórczość jest zauważana. W 2011 otrzymali dwie prestiżowe, nagrody kulturalne – zostali laureatami Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej Silesia oraz Nagrody Muzycznej Wrocławia. Wciąż jest to jedyny zespół w Polsce, który jest oficjalnym partnerem kanadyjskiej firmy TC Helicon, produkującej nowoczesny sprzęt dla wokalistów. Zespół bierze także udział w wielu przedsięwzięciach charytatywnych, wśród nich takich, które skierowane były do najmłodszych. Ostatnio zaangażowani w dwa projekty kulturalne: Młoda Polska Filharmonia pod patronatem Zwierciadła i projekt Legalna Kultura. Wspierają również Fundację „Iskierka”, która wspomaga dzieci chore na raka, oraz akcję „Szlachetna Paczka”.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

 

 

TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE

Finaliści tegorocznej edycji X-Factor to pełni zapału rockowi gentelmani postawili sobie zadanie wskrzeszenia legendy brudnego brzmienia gitar w świeżym, rockowym wydaniu. Swoją muzyką ładują między oczy. To czysty rock’n’roll, doprawiony ognistym brzmieniem har-monijki. Cel: zdobyć muzyczny świat. Skład pochodzi z miasta stu mostów- Wrocławia. W brzmieniu XIIIstej czuć inspirację formacjami takimi jak TSA czy AC/DC. Trzynasta miała zaszczyt wystąpić na Nowym Brzmieniu Perfectu w 2011 roku we Wrocławiu u boku gwiazd takich jak: Acid Drinkers, Maleńczuk i Psychodancing oraz samej legendy polskiego rocka zespołu Perfect. Otworzyliśmy ceremonię Nowego Brzmienia KULTu w 2012. Zajęliśmy trzecie miejsce w Festiwalu Młodych Talentów 2012. Wygraliśmy także Mayday Rock Festival i RockBlok w Bok w roku 11′. XIII w Samo Południe, w lipcu 2011 roku we wrocławskim studiu Tower zarejestrowała cztery utwory (Trzynasta, Rock’n’Roll lovin, River oraz Made of Stone) na debiutanckie wydawnictwo EP. Realizacji nagrań i masteringu podjął się Bartek Straburzyński (producent m.in. zespołu Raz Dwa Trzy, czy Martyny Jakubowicz). Utworem promującym jest ‘Trzynasta’, kawałek który zostanie zrealizowany także w formie teledysku.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

 

 

MESAJAH

Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz – wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. W 2008 roku zdecydował się̨ na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się̨ dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś́ pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae. W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują̨ do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, „Wiadomość” oraz hit ostatnich miesięcy „Szukając Szczęścia” – nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem .

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

 

 

DONATAN & CLEO

To najpopularniejszy duet 2014 roku w Polsce ! Autorzy największego hitu ostatniego roku “My Słowianie”. Reprezentanci kraju na Eurowizji 2014.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*