„Dość wojny na górze, chcemy łączyć”

Maciej Barański – od urodzenia mieszkaniec Lęborka, lat 47, żonaty. Nauczyciel, trener koszykówki drużyn młodzieżowych. Założyciel i późniejszy prezes klubu sportowego „jedynka” oraz sekcji pływania „SOLEX”. Organizator wielu imprez, zawodów sportowych, inicjator działań i akcji charytatywnych. Od 16 lat dyrektor byłej „Jedynki” i Gimnazjum nr 1. Radny Powiatu Lęborskiego, Członek Zarządu, Komisji Edukacji, Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu. Założyciel Sojuszu Obywatelsko-Społecznego.

 

Był pan twarzą Lęborskiej Platformy Obywatelskiej skąd narodził się pomysł na własny Komitet Wyborczy?

Powodów jest kilka. Zrezygnowałem z członkostwa w partii politycznej ponieważ uważam, że jako dyrektor szkoły byłem przedmiotem niepotrzebnych ataków. Tego chciałbym w przyszłości uniknąć. Nie chcę, aby społeczność szkoły cierpiała w skutek nieodpowiedzialności osób, które niedorosły do demokracji  i z czystej zawiści dokonywały ocen niesprawiedliwych i bezpodstawnych.

 

Dlaczego zatem Pan kandyduje?

Jestem dyrektorem szkoły od ponad 15 lat. Kierowałem SP nr 1, którą wygaszałem w miejsce nowo utworzonego Gimnazjum nr 1 w Lęborku. Był to trudny moment w moim życiu odpowiedzialny i niezmiernie pracowity. Tworzyłem nowa szkołę. Z perspektywy lat myślę że wspólnie z nauczycielami i pracownikami przy zaangażowaniu rodziców i samych uczniów odnieśliśmy sukces. Jesteśmy w wielu dziedzinach pionierami w Polsce, nasza innowacyjność wielokrotnie została doceniona i wyróżniona w różnych konkursach. Ale chyba najważniejszym argumentem sukcesu jest uznanie, które przez lata ciężkiej pracy zdobyliśmy u naszych absolwentów.

Trudno zatem aby moje doświadczenie, pozyskana wiedza, otwartość na współpracę i dzielenie się wiedzą nie stanowiły o moim fachowym przygotowaniu do wypełniania mandatu radnego.

 

Skąd zamysł na utworzenie nowego Komitetu Wyborczego

Pomysł na niezależny bezpartyjny komitet wyborczy zrodził się bardzo późno bo w okresie wakacyjnym, głownie za namową przyjaciół. Decydując się na ponowne kandydowanie obiecałem sobie jedno: „będę głosować zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniem”. Będąc w określonym ugrupowaniu nie zawsze podjecie takiej decyzji jest łatwe. Wyjście było jedno budowanie stworzenie Komitetu Wyborczego wyborców niezrzeszonych i otwartych na współdziałanie.

 

Kim zatem jesteście?

Nie jesteśmy partią polityczną, ani stowarzyszeniem. Jesteśmy bezpartyjnymi kandydatami startującymi w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Lęborskiego listy niezależnego komitetu wyborczego.

 

Co kryje się pod waszą nazwą

Choć skrót naszej nazwy SOS może oznaczać wołanie o pomoc to uwierzcie państwo, że jedynie w słusznej sprawie. Dość mamy wojny na górze i sporów politycznych „Łączymy-nie dzielimy” oto nasze hasło wyborcze. Naszym logo jest puzzelek symbol łączenia i budowania,

Nie chcemy być w opozycji ani w koalicji, chcemy współpracować i działać ze wszystkimi radnymi. Chcemy zawierać sojusze zarówno te, w słusznej sprawie, jak i te dotyczące dalszego rozwoju Powiatu Lęborskiego

 

Jesteście mimo krótkiego czasu bardzo rozpoznawalni w mieście?

Nasze biało-czerwone barwy w kampanii samorządowej to przywiązanie do tradycji i symboli narodowych. Pragniemy odbudować wiarę, że każdy z nas ma możliwość wpływania na otaczający nas świat, na zmiany w regionie, powiecie i mieście.

 

——

Materiał przygotowany i sfinansowany ze środków KWW SOS Macieja Barańskiego

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*