Dwa potrącenia pieszych jednego wieczoru (video)

Policjanci z lęborskiej drogówki zabezpieczali przez kilka godzin dwa miejsca potrącenia pieszych. W pierwszym wypadku poszkodowany został 6-letni chłopiec potrącony na przejściu dla pieszych, w drugim 58- letni mężczyzna idący chodnikiem. Policja apeluje po raz kolejny do kierowców, aby zwracali szczególną uwagę na pieszych, a do pieszych o rozwagę i dokładniejsze upewnianie się co do możliwości przejścia.

Video - Dwa potrącenia pieszych jednego wieczoru

YouTube Preview Image

Kilka minut przed godziną 17 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu dziecka, na al. Niepodległości. Natychmiast na miejsce skierował patrol drogówki oraz powiadomił pogotowie. Policjanci, którzy dojechali na miejsce potwierdzili zdarzenie, w którym uczestniczył samochód osobowy renault kierowany przez 20-letnią kobietę oraz dziecko. Do potrącenia 6-letniego chłopca doszło na przejściu dla pieszych. Gdy policjanci zabezpieczali miejsce potrącenia dziecka, dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie, tym razem o potrąceniu mężczyzny na ul. Krzywoustego. Na miejsce drugiego wypadku pojechali policjanci z drugiego patrolu, którzy na miejscu ustalili przebieg zdarzenia. Jak wynika z ich ustaleń 49-letni kierowca dostawczego forda, podczas włączania się do ruchu na ul. Krzywoustego potrącił 58-letniego mężczyznę, który przechodził chodnikiem. Miejsca wypadków przez kilka godzin zabezpieczali policjanci z drogówki, a f-sze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki, zabezpieczali ślady i wykonywali oględziny miejsc potrąceń.

Prowadzone śledztwa wykażą przebieg tych dwóch zdarzeń drogowych oraz wskażą osoby winne. Policja apeluje po raz kolejny do kierowców, aby zwracali szczególną uwagę na pieszych, a do pieszych prosi o rozwagę i dokładniejsze upewnianie się co do możliwości bezpiecznego przejścia, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej.

———————
asp.sztab. Daniel Pańczyszy

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku

Podziel się na:
 • Facebook
 • email
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Wykop

5 komentarzy

 1. gosc

  Rodziców lub rodzinę potrąconego 6-latka bardzo proszę o kontakt malicka_m@wp.pl

 2. Nieważne

  Nie mogę słuchać tego co mówi Szanowny Pan Pańczyszyn – totalne brednie! Jak sie nic nie stało chłopcu? Śruby w całej nodze, pęknięta czaszka to nic? Ta kobieta dla sprawiedliwości powinna stracić prawko dożywotnio i zapłacić temu chłopcu rekompensatę. Choć wątpię czy coś mu zwróci zdrowie i normalne życie dziecka!
  Jakim trzeba być „debilem” zęby jechać ok 60-70km/h obok przejścia dla pieszych – koło szkoły. U mnie w Szwecji poszłabyś babo na 10 lat do puchy za takie coś. Może też jest z tym ci źle ale gdybyś uważała to nic by sie nie stało.

  Gadanie Policjana trzeba zwracać uwage na otoczenie, warunki pogodowe itp. to moim zdaniem lekka kpina.
  Może lepiej było by powiedzieć – weźmiemy za jaja Burmistrza postawi tu i ówdzie fotoradary , zwalniacze itp. i będzie super. Lepiej zrzucić z siebie ciężar i zwalić wszytko na pogodę.

  Taki żal to tylko w Polsce!

 3. ktoś

  A gdzie była matka tego dziecka ona powinna też ponieść konsekwencje za nie dopilnowanie dziecka bo dziecko sie trzyma za ręke a nie puszcza samo pas!!!

  • bizon

   jak mozna napisac gdzie byli rodzice w momencie gdzie znajdowali sie wszyscy na pasach obowiazkiem kierowcy jest zwolnienie to jest tylko w polsce mozliwe oby tak podchodzic do takich sytuacji w ten sposob tym bardziej ze w momencie uderzenia kierowca mial znacznie wyzsza predkosc niz powinna miec

 4. Ala

  Gdyby wszyscy byli na pasach to proste ze ktoś by go zdarzył odciągnąć jak widział nadjezdzajace auto!Wybielac się po fakcie każdy może a szczególnie rodzice bo nie jest winny kierowca tylko rodzic który ma obowiązek swoje dziecko trzymać za rękę! Akurat znajoma była świadkiem tego wypadku i on wyleciał na pasy a rodzice szli za nim

Dodaj komentarz

*