Dzieci bardziej widoczne

Ponad 100 kompletów oświetlenia rowerowego rozdali policjanci z Lęborka, dzieciom z Cewic. Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Św. Krzysztofa z Wrocławia młodzi rowerzyści będę lepiej widoczni i bardziej bezpieczni na drodze. To już kolejna akcja lęborskiej policji skierowana do niechronionych użytkowników ruchu, podczas której policjanci rozdawali oświetlenie oraz elementy odblaskowe.

W porozumieniu z dyrekcją Zespołu Szkół w Cewicach, policjanci z Lęborka zajmujący się profilaktyką dzieci i młodzieży, przeprowadzili wczoraj pogadankę z uczniami klas IV, V, VI szkoły w Cewicach na temat bezpieczeństwa na drodze. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli dzieciom jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach, o tym, że należy wyposażyć się w elementy odblaskowe oraz jak powinien być prawidłowo wyposażony rower. Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Św. Krzysztofa z Wrocławia niosącej pomoc dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych, możliwe było obdarowanie uczestników spotkania LED-owym oświetleniem rowerowym. W czasie pogadanki policjanci rozdali ponad 100 takich kompletów i wytłumaczyli jak ważne jest dla bezpieczeństwa posiadanie dobrze oświetlonego roweru. Przekazane dzieciom oświetlenie może również służyć poza sezonem rowerowym, gdyż lampki można w łatwy sposób demontować i używać lampki przedniej jako latarki, a tylną lampkę przymocować do plecaka czy odzieży w trakcie drogi do lub ze szkoły. Dzieci biorące udział w spotkaniu z policjantami były bardzo zadowolone z podarunków przekazanych przez Fundację Św. Krzysztofa z Wrocławia.

YouTube Preview Image

Przeprowadzona w Cewicach akcja lęborskiej policji jest już kolejną tego typu akcją skierowaną do niechronionych użytkowników dróg w tym w szczególności do dzieci. W tym roku policjanci wyposażali już blisko pół tysiąca rowerzystów i pieszych w oświetlenie oraz kamizelki odblaskowe. Tego rodzaju wsparcie było możliwe dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Lęborku, Fundacji Św. Krzysztofa z Wrocławia, Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, Stowarzyszeniu Pracodawcy Pomorza Oddział Lębork oraz Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Słupsku. Policjanci w imieniu własnym oraz obdarowanych niechronionych użytkowników ruchu, dziękują i zapowiadają kolejne tego typu akcje w przyszłym roku.


st.asp. Daniel Pańczyszyn
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Lęborku
Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*