Finał XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego – Zaproszenie

29 listopada o godz. 17.00 w sali LCK „Fregata” przy ul. Gdańskiej odbędzie się finał tegorocznego, XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego. Główny organizator konkursu – Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza wszystkich miłośników literatury na wieczór z poezją i muzyką oraz z laureatami tegorocznej edycji konkursu.

Jury w składzie: Bożena Ugowska, Kazimierz Nowosielski i Daniel Odija  – oceniło ponad 500 wierszy i 103 teksty prozatorskie. Autorzy pochodzą z różnych stron Polski. Wśród laureatów jest również lęborczanka.

Oprócz ogłoszenia wyników konkursu tradycyjnie odbędzie się Turniej Jednego Wiersza, w którym zaprezentowanych zostanie w formie spektaklu sześć wybranych utworów nadesłanych na konkurs. Dla autora najciekawszego/najpiękniejszego wybranego przez publiczność przewidziana jest specjalna nagroda, zaś wśród publiczności biorącej udział w plebiscycie rozlosowane zostaną nagrody książkowe.

Podczas imprezy będzie można kupić almanach pokonkursowy z nagrodzonymi utworami, publikacje Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku oraz prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Lęborku.

W trakcie finału będzie można datkiem wspomóc leczenie małej Karolinki Anisimowicz, bratanicy Ani Anisimowicz, która już niemal od 15 lat prowadzi listopadowe finały konkursu, a jeszcze jako uczennica występowała w turniejach jednego wiersza. Karolinka jest dzieckiem dotkniętym porażeniem mózgowym i podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Dużą atrakcją dla publiczności na pewno będzie występ krakowskiej aktorki i piosenkarki Marty Bizoń w recitalu „Neapol 19.03″. Widzowie będą mieli szansę ujrzeć i usłyszeć muzyczny spektakl, którego scenariusz skomponowano z piosenek neapolitańskich. Ich niebagatelnym walorem jest to, że są ułożone w pewien fabularny ciąg, sprzyjający teatralnej podróży do krainy miłości, przemijania, życia. Urzekając swą prostotą, dowcipem i pięknem muzyki, jednocześnie stanowią wyzwanie dla aktorskich interpretacji.
Jedna aktorka odmalowuje rozmaite barwy i odcienie miłości. Wcielając się w różne postaci, opowiada o rozstaniach i powrotach, przeżywa małe dramaty, ale też nie skąpi dowcipu rodem z piosenki kabaretowej. Spogląda na meandry miłości nie tylko z punktu widzenia kobiety, lecz także pokazuje rozterki duchowe mężczyzn.

Patronat medialny nad imprezą objął LeborkNEWS.pl

——

mat. prasowy organizatorów

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*