Gdańsk zorganizuje „Gdańskie Mini Mistrzostwa Świata” dla gimnazjalistów – Zaproszenie

Pięć dni zmagań w Strefie Kibica, przeżywanie atmosfery siatkarskiego Mundialu w samym jego centrum, a na końcu tytuł Mini Mistrza Świata – to wszystko czeka na pomorskich gimnazjalistów. Do 8 maja trwają zapisy do turnieju „Gdańskie Mini Mistrzostwa Świata”.

Projekt „Gdańskie Mini Mistrzostwa Świata” to wspólna akcja Polskiego Związku Piłki Siatkowej, miasta Gdańsk i klubu Trefl Gdańsk. Dzięki temu przedsięwzięciu pomorska młodzież będzie mogła poczuć sportowe emocje i klimat siatkarskiego Mundialu, który już we wrześniu zagości w Gdańsku. Jego głównym elementem będzie turniej adresowany do uczniów pierwszych i drugich klas gimnazjów z województwa pomorskiego. Zgłoszone szkoły rywalizować będą najpierw w ośmiu okręgach – w Gdańsku, Gdyni, Rumi, Malborku, Chojnicach, Lęborku, Kościerzynie i Pruszczu Gdańskim. Trzy najlepsze ekipy z każdych zawodów awansują do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie jednej z aren turnieju.

Na zwycięzców czekać będzie trofeum i prestiżowy tytuł Mini Mistrza Świata! Adepci siatkówki będą mogli poczuć się jak uczestnicy prawdziwego Mundialu, bowiem swoje mecze rozgrywać będą w tych samych dniach, w których w ERGO ARENIE rywalizować będą ich siatkarscy idole. Każda ze szkół, która zakwalifikuje się do finałów, będzie przez siedem dni w Gdańsku oddychać atmosferą wielkiego sportowego święta. Poszczególne drużyny wcielą się w rolę reprezentantów jednej z siatkarskich potęg, które we wrześniu zagoszczą w Polsce, a system rozgrywek młodzieżowego turnieju będzie przy tym odpowiadał harmonogramowi meczów FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Ten turniej to znakomita inicjatywa promująca Gdańsk, jako gospodarza siatkarskiego Mundialu, ale również siatkówkę, jako sposób spędzania wolnego czasu. Jesteśmy przekonani, że wśród rzeszy młodych siatkarzy uda nam się wyłowić kilka „perełek”, które po latach wrócą na mistrzowski turniej już, jako dorośli reprezentanci Polski – powiedział Włodzimierz Sadalski, dyrektor pionu sportu i wyszkolenia PZPS.

Zgłoszenia drużyn, wśród których znajdzie się przyszły Mini Mistrz Świata, przesyłać można do 8 maja pod adres mistrzostwa@sport.trefl.com. Turnieje lokalne odbędą w maju, a najlepsze 24 zespoły po wakacjach zmierzą się w decydującej fazie Gdańskich Mini Mistrzostw Świata.

Gimnazjaliści to jednak nie jedyna grupa, która będzie mogła poczuć rywalizację związaną z Mistrzostwami Świata. O zwycięstwo walczyć będą również dzieci ze szkół podstawowych, jednak ich zmagania nie będą się toczyć na parkiecie, a… na kartkach papieru. Uczniowie pomorskich podstawówek mogą bowiem wziąć udział w konkursie plastycznym „Jestem siatkarskim Mistrzem Świata!” i przedstawić swoje impresje na temat triumfu w tej wielkiej imprezie. Prace należy nadsyłać pod adres klubu do 30 maja.

– Chcemy, by dzięki turniejowi dla gimnazjów jak najwięcej młodych ludzi, nie tylko z  naszej aglomeracji, poczuło namiastkę sportowych emocji, które już od września będą na nich czekać w Gdańsku. Siatkarski Mundial to jedna z największych imprez sportowych w historii naszego miasta. Do ERGO ARENY zawitają takie potęgi jak Rosja czy Bułgaria i mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć niepowtarzalny klimat wokół tego siatkarskiego święta – powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Z okazji Mistrzostw zorganizowany został również konkurs plastyczny pt. „Jestem siatkarskim Mistrzem Świata”.

Jest to konkurs adresowany do chłopców i dziewcząt z klas I-V szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Projekt honorowym patronatem objął Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska. Dzięki temu przedsięwzięciu dzieci z Pomorza będą mogły rozwinąć swoją wyobraźnię, a przy tym poczuć sportowe emocje i klimat siatkarskiego Mundialu, który już we wrześniu zagości w stolicy województwa pomorskiego.

Prace, wykonane dowolną techniką plastyczną, przedstawiać powinny emocje towarzyszące zwycięzcom Mistrzostw Świata i wyobrażenia dzieci na temat sportowego sukcesu.

Zwycięska praca będzie wyeksponowana na wielkoformatowym billboardzie w Gdańsku. Na autorów wyróżnionych dzieł czekają również inne atrakcyjne nagrody, jak bilety na mecze FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Konkursowe prace należy przesyłać pod adres klubu Trefl Gdańsk (Plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk). Termin zgłoszeń upływa 16 maja.

Formularz zgłoszeniowy do turnieju „Gdańskie Mini Mistrzostwa Świata

Formularz zgłoszeniowy do konkursu plastycznego „Jestem Siatkarskim Mistrzem Świata”

——–

Biuro Prasowe Trefl Gdańsk SA

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*