I Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy NWL

Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork wspólnie z zaprzyjaźnionym klubem UKS „Libero” Łebień zorganizowało w dniach 8-9.06.2013 w Łebieniu turniej „dwójek” chłopców.

Do turnieju zgłosiły się 32 drużyny z klubów: UKS „Suchanik” Gdańsk, UKS w Jastarni, UKS „Jasieniak” Gdańsk, UKS „Libero” Łebień, PUKS Elbląg, SPS Kobylnica, SP Włynkówko, SP 3 Słupsk, SPS Lębork, UKS Bryza Siemirowice. Większość zespołów stawiła się już w piątek i do niedzieli nocowali w klasach Zespołu Szkół w Łebieniu. Oprócz rywalizacji sportowej dzieci miały okazję do wspólnej integracji i zabawy, a trenerzy mogli wymieniać poglądy i doświadczenia szkoleniowe.

Organizatorzy podzielili rozgrywki na dwie rundy. W pierwszej mieliśmy cztery grupy eliminacyjne gdzie rozgrywano swoje mecze w systemie „każdy z każdym”. Po zakończeniu pierwszej rundy we wszystkich grupach zespoły zostały podzielone ponownie na grupy A,B,C,D  gdzie dwójki rywalizowały już o miejsca grając . W grupie A grano o miejsca 1-8, w grupie B o miejsca 9-16, w grupie C o miejsca 17-24, a w grupie D o miejsca 25-32. Dzięki takiemu regulaminowi rozgrywek wszystkie zespoły rozegrały przez dwa dni, aż 14 spotkań.

Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze widać było wielkie zaangażowanie grających dzieci. Szczególnie emocjonujące mecze mieliśmy w grupie A gdzie rywalizowano o miejsca 1-8.  Trzy zespoły walczyły do końca o zwycięstwo w turnieju. Faworytów do medali było trzech: UKS Jasieniak I , UKS Suchanik I i SPS Lębork I. Na początku UKS Suchanik I sprawił niespodziankę i pokonał tegorocznych mistrzów województwa w rozgrywkach „Kinder+sport” czyli zespół UKS „Jasieniak” Gdańsk I. Następnie jednak przegrał z SPS Lębork I. W niedzielę SPS zagrał z UKS „Jasieniak” I . Mogliśmy tutaj obserwować  doskonałe spotkanie gdzie zespół z Lęborka przegrywał już 19:8  i doprowadził do remisu 20:20, jednak w końcówce chłopcy z Gdańska wykazali więcej opanowania i to oni wygrali 25:21. Wynik ten oznaczał , że w końcowej klasyfikacji trzy zespoły miały taką samą ilość punktów, a o kolejności decydowały małe punkty. Najlepszy bilans miał zespół SPS Lębork I i to on został zwycięzcą, na drugim miejscu uplasował się UKS „Jasieniak” I Gdańsk, a na trzecim miejscu UKS „Suchanik” Gdańsk I.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju, każdy z uczestników otrzymał z rąk Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszarda Wittke , Dyrektora Zespołu Szkół w Łebieniu Krzysztofa Wojtysiaka oraz Trenera Koordynatora Kadr Województwa Pomorskiego Jarosława Pruskiego pamiątkowe koszulki i dyplomy. Najlepsza szóstka turnieju otrzymała puchary, a pierwsza trójka cenne nagrody rzeczowe. Wszyscy opiekunowie i trenerzy otrzymali od Wójta pamiątkowe albumy na temat Gminy Nowa Wieś Lęborska. Wyróżniono i nagrodzono statuetkami, także najlepszych zawodników turnieju. Byli to:

Jakub Klimik  – SPS Lębork I

Marcin Kwiatkowski – UKS „ Jasieniak” Gdańsk I

Jakub Graczyk – UKS „Jasieniak” Gdańsk I

Końcowa klasyfikacja:

1. SPS Lębork I

2. UKS „Jasieniak” Gdańsk I

3. UKS „Suchanik” Gdańsk I

4. UKS „Suchanik” Gdańsk II

5. UKS w Jastarni I

6. UKS „Suchanik” Gdańsk III

7. SPS Kobylnica II

8. SPS Kobylnica I

9. SPS Lębork II

10. UKS „Bryza” Siemirowice

11. UKS „Libero” Łebień I

12. UKS w Jastarni II

13. SP Włynkówko II

14. SP Włynkówko I

15. SPS Kobylnica IV

16. SPS Lębork III

17. SPS Lębork IV

18. SPS Kobylnica III

19. UKS w Jastarni III

20. PUKS Elbląg II

21. UKS „Suchanik” Gdańsk V

22. PUKS Elbląg I

23. SP 3 Słupsk II

24. SP 3 Słupsk III

25. UKS „Suchanik” Gdańsk V

26. UKS „Libero” Łebień II

27. SP 3 Słupsk I

28. UKS „Jasieniak” Gdańsk II

29. SP Włynkówko IV

30. SP 3 Słupsk IV

31. SP Włynkówko III

32. UKS w Jastarni IV

Organizatorzy turnieju:

Marcin Dawidowski

Zdzisław Kotłowski

Partnerzy i sponsorzy turnieju:

Urząd Gminy Nowa Wieś Lęborska

Dyrekcja Zespołu Szkół w Łebieniu

SPS Lębork

UKS „Libero” Łebień

Firma Budowlana „ Grudziński”

„Helen Doron”  Lębork

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*