II Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub i Piknik Rodziny w Runowie – Zaproszenie

17  i 18 maja (sobota  - niedziela) 2014 roku na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie odbywa się druga edycja Jeździeckich Mistrzostw Kaszub organizowana wspólnie przez „Pałac pod Bocianim Gniazdem” oraz Stowarzyszenie EDUQ pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego Łukasza Abgarowicza oraz Przewodniczącego Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego Kazimierza Kleiny.


W tym roku organizatorzy postanowili uatrakcyjnić imprezę dwudniowymi zawodami jeździeckimi, gdzie po raz pierwszy amatorzy jeździectwa będą konkurować w dwóch kategoriach: Skoki przez przeszkody oraz Cross country. Będzie to wielka okazja nie tylko dla jeźdźców, ale również dla wszystkich gości uczestniczących w rzadko organizowanych zawodach terenowych. Cross country bowiem wiąże się z rywalizacją na specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami stałymi, jest to bieg rozgrywany w naturalnych warunkach.Na zwycięzców jak co roku czeka wiele atrakcyjnych nagród.

18 maja w niedzielę oprócz zawodów organizatorzy przygotowali Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub” (wstęp bezpłatny), podczas którego dla najmłodszych postawiona zostanie Wioska Fantazji z dmuchanymi zamkami, wieloma zabawami i konkursami  z nagrodami. Animatorzy zadbają o uśmiech każdego odwiedzającego wioskę dziecka. Z myślą o rodzinach zaplanowano wiele ciekawych występów na scenie, które poprowadzi zawsze uśmiechnięty Pan Jak Kiśluk.

Podczas niedzielnego pikniku swoją działalność zaprezentują artyści ludowi, a każdy odwiedzający będzie mógł nie tylko podziwiać rękodzieło, ale również ulepić garnek z gliny, upleść wiklinowy kosz, wyhaftować kaszubską serwetkę lub zapoznać się z tajnikami wyrobu tabaki. Prezentować się będą Firmy i Instytucje wspierające organizację Mistrzostw, tj. Lasy Państwowe w tym Nadleśnictwa Lębork, Cewice, Łupawa i Damnica, Starostwa Powiatowe Słupsk, Lębork i Bytów, Miasta Lębork i Słupsk, APR „Ziemia Słupsk”,Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Stowarzyszenie EDUQ, Polski Związek Łowiecki, Muzeum w Swołowie, Zabookuj.eu, X-Horse.com i wiele innych.

Więcej informacji na stronie: www.mistrzostwa.runowo.pl
Serdecznie zapraszamy wszystkich do Runowa

PROGRAM:

1. Piknik jeździecki: 17-18 maja 2014 r.

Mistrzostwa jeździeckie odbywać się będą w dyscyplinach: Skoki oraz Cross Country, w kategoriach: Junior, Senior oraz Open. Poza Mistrzostwami przewiduje się starty w konkursach otwartych ze szczególnym nastawieniem na startujących Juniorów.

Sobota 17 maja 2014 – przewidywane konkursy:
Konkurs 1,2,3 – konkursy dokładności SKOKI w kat. Junior, Senior, Open
Konkurs 4 – LL mini dla juniorów
Konkurs 5,6,7 – konkursy dokładności Ujeżdżenie w kat. Junior, Senior, Open
Konkurs 8,9,10 – konkursy dokładności Cross Country w kat. Junior, Senior, Open

Niedziela 18 maja 2014 – Finały Mistrzostw
Konkurs 11 – LL mini dla Juniorów
Konkurs 12,13,14 – konkursy dokładności Skoki i Cross Country w kat. Junior, Senior, Open

Finały Mistrzostw

16.30 – Uroczysta dekoracja, wręczenie Medali i nagród

 
2. Piknik Rodzinny – 18 maja (niedziela) 

Piknik rodzinny „Skarby Kaszub” oficjalne otwarcie o godzinie 12.00 wstęp wolny

——–
Joanna Todorowska
Marta Rutkiewicz
Organizatorzy JMK

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*