Incydenty wyborcze w Lęborku

Podczas drugiej tury wyborów na burmistrza w Lęborku doszło do kilku incydentów wyborczych. Większość zgłoszeń na policję nie została potwierdzona.

około 11:30 – ul. Gdańska – anonimowe zgłoszenie o n/n kierujący pojazdami zabierają z ulicy ludzi  i dowożą do lokali wyborczych płacąc im prawdopodobnie za oddane głosy. Podano komunikat na patrole. Sporządzono notatki, nie napotkano w/w pojazdów do godz. 18.00

około 13:30 – ul. Plac Piastowski – „mąż zaufania” okręgu wyborczego nr. 17 powiadomiła, że do lokalu wyborczego została dowieziona osoba przez n/n kierującego s/o m-ki BMW, któremu po oddaniu głosu prawdopodobnie zapłacono za oddanie głosu. Podano komunikat, na miejsce wysłano patrol operacyjny, który rozpytał zgłaszających i sporządził notatkę.

około 15:30 – ul. Stryjewskiego – v-ce przewodnicząca komisji wyborczej okręgu wyborczego nr.12 przy Pl. Piastowskim w Lęborku poinformowała, że podszedł do niej nn wyborca , informując, iż przed lokalem n/n osoba oferowała 60 pln za oddanie głosu na jednego z kandydatów na Burmistrza miasta. Na miejsce wysłany patrol zastał wskazanego mężczyznę, w stanie po spożyciu alkoholu (ponad 2 promile) sporządzono notatkę, wystawiono wezwanie.

około 17:00 – ANONIMOWE ZGŁOSZENIE na nr 997, iż przed lokalem wyborczym nr.11, Lębork, Al. Wolności stoi ok. 10-cio osobowa grupa mężczyzn i czeka aż ktoś do nich podejdzie i zapłaci za oddanie głosów. Podano komunikat na patrole. Skierowany patrol operacyjny -  nie zastano wskazanych osób.

około 17:00 – ANONIMOWE ZGŁOSZENIE na nr 997, iż n/n kierujący pojazdem typu Transporter zabierał osoby a następnie odjechał w kierunku ul. Kossaka, następnie ponowne zgłoszenie , iż w/w pojazd był widziany na ul. J.Robotniczej. Przekazano komunikat na patrole. Do godz. 18.00 nie napotkano ww pojazdu

18:35 – patrol Straży Miejskiej przyjechał na komendę i oświadczył, że około godz. 17:30 powiadomiono ich o fakcie, iż na ul. Wyszyńskiego jeździ samochód, którego kierowca namawia do głosowania na jednego z kandydatów w zamian oferując pieniądze. Wysłano informacje na patrole, nie potwierdzono takiego zdarzenia i nie napotkano takiego pojazdu.


asp.sztab. Daniel Pańczyszyn
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Lęborku

Podziel się na:
 • Facebook
 • email
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Wykop

2 komentarzy

 1. anzelm

  A ja uważam, że należy zgłosić do prokuratury wykorzystanie przez Wiktora Tyburskiego tragedii na ul. Jedności Robotniczej w celu wypromowania kandydata Witolda Namyślaka. Obecny (jeszcze) starosta poinformował entuzjastycznie iż był na miejscu zdarzenia wspólnie z burmistrzem Witoldem Namyslakiem.
  Po co, skoro wcześniej w ciągu 4 lat kadencji W. Namyslak był chyba tylko przy zdarzeniu na ul. Mściwoja o ile pamiętam… ??? Ewidentny przypadek łamania ciszy wyborczej przy użyciu Facebooka, a pan (jeszcze) starosta nie ma żadnych hamulców moralnych, żeby taki proceder uprawiać. To niezwykle charakterystyczne dla aktywistów PO, żeby chocby po trupach, byle do celu. Fu!!!

 2. Do Anzelm

  Burmistrz był również przy pożarze na Mieszka I jak płonęła 9 więc bez zbędnych komentarzy typu , że przed wyborami to zrobił !

Dodaj komentarz

*