Klasa mundurowa na zajęciach w lęborskiej komendzie

Uczniowie klasy mundurowej z II LO w Lęborku, której tegoroczny profil to profil policyjny, mieli zajęcia na terenie lęborskiej komendy policji.

Młodzież oprócz wykładów zapoznała się z praca policyjnego technika i zwiedziła komendę. Wykłady dotyczące ustawy o nieletnich oraz procedur Niebieskiej Karty prowadził wykładowca WSAiB w Gdyni oddział Lębork oraz koordynator ds. przemocy w rodzinie. Młodzież z chęcią wzięła udział w tego typy zajęciach, a kolejne spotkanie w komendzie zostało już zaplanowane.

Policjantka zajmująca się profilaktyką dzieci i młodzieży, będąca koordynatorem ds. przemocy w rodzinie oraz wykładowca z Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, przeprowadzili na terenie lęborskiej komendy zajęcia z uczniami klasy mundurowej z II Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku. W obecnym roku szkolnym uczniowie właśnie tej klasy mają zajęcia praktyczne i teoretyczne poświęcone Policji. Uczniów przywitał Komendant i Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku, a po czym krótkim wstępie podziękował za wybranie klasy o takim właśnie profilu i zachęcił do powiązania swojej przyszłej zawodowej kariery właśnie z mundurem. Następnie młodzież podzielono na dwie grupy. Jedna z grup słuchała na świetlicy wykładów dotyczących zagadnień z ustawy o nieletnich oraz procedur związanych z przemocą w rodzinie, do których ustawowo zobligowani są policjanci.

Drugą grupę uczniów, w tym czasie, policjant oprowadzał po budynku komendy. Podczas zwiedzania policjant wytłumaczył na jakie wydziały podzielona jest lęborska policja, pokazał jak wygląda praca policjantów różnych pionów w tym praca technika kryminalistyki oraz pokazał pomieszczenia służby dyżurnej i pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Po zwiedzaniu komendy młodzież wróciła na wykłady, a do zwiedzania ruszyła pierwsza grupa.

Młodzież z chęcią wzięła udział w tego typy zajęciach, z uwagą wysłuchała wykładów i chętnie zapoznała się z miejscem i sposobem pracy lęborskich policjantów, a kolejne spotkanie w komendzie zostało już zaplanowane.

Video - Klasa mundurowa na zajęciach w lęborskiej komendzie

YouTube Preview Image

————
asp.sztab. Daniel Pańczyszyn
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku

Podziel się na:
 • Facebook
 • email
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Wykop

1 komentarz

 1. Patriota

  Szkoda, że w beretach nie chodzą ;/ Ale ostatnio widziałem 2 panów z klasy mundurowej w beretach (ładnie się prezentowali) pod lewiatanem. Szkodą, że cała klasa nie chodzi w beretach :(

Dodaj komentarz

*