Koncert Julii Vikman „Bulat Okudżawa, jego Życie i Biografia” – Zaproszenie

W niedzielę (30.03) w Karczmie Rycerskiej odbędzie się koncert Julii Vikman „Bułat Okudżawa, jego Życie i Biografia”

Podczas koncertu Julia opowie o życiu wielkiego poety. Jej Ojciec – zasłużony artysta Rosji Paweł Vikman, który był dyrektorem Teatru Opery i Baletu znał go osobiście. Wyznaczał Bulatowi trasy koncertowe w Rosji i Moldavii.

W programie będą utwory z Bulata Okudżawy takie jak Modlitwa, Balonik, Ostatni trolejbus, Szarmanka i wiele innych, anegdoty i opowiadania z jego życia przeplatane również innymi rosyjskimi pieśniami, balladami i romansami.

Termin: 30 marca 2014r. (niedziela), godz. 17:00
Miejsce: Karczma Rycerska, Lębork, al. Wolności 9

Rezerwacje: 694-529-041 lub 694-225-100
wtęp 20zł.

 

YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image

 

 

Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego. Uczyła się w Akademii Muzycznej w klasie fortepianu oraz sama uczyła muzyki.

Po przeprowadzeniu się do Polski (Gdańsk), Julia rozpoczyna karierę solową i zakłada swój zespół JVB.

Duże zainteresowanie Świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu „Ballady i Romanse Rosyjskie”. Z tym projektem w wersjach ESTRADOWO i KAMERALNIE koncertuje w Polsce, Niemczech i Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

W roku 2008 Julia Vikman wydje nagraną w Radiu Gdańsk płytę pt. „Podmoskiewskie wieczory” www.cdrussianmusic.com ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

W maju 2012r. pojawił się drugi album Julii – „Bielyje rozy” www.belye-rozy.com.pl nagrany w Selecta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak „Kalinka” czy „Oczy czarne” wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu – jak piosenka „Milenkij ty mój”, wykonana pod gitarę klasyczną oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dźwięk XVI-wiecznych skrzypiec.

Ciekawostką jest fakt, że popularny utwór „To ostatnia niedziela” prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki – po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku – w wykonaniu Julii Vikman.

Po premierze 13  lipca 2013r. W sklepach pojawiła się trzecia płyta Julii Vikman pod tytułem “Ballady i romanse rosyjskie” www.smarturl.it/birr , która już stała się kultową wśród znawców twórczości wielkiego poety Bułata Okudżawy i legendarnej Anny German.

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*