Konferencja prasowa KW Lęborski Budżet Obywatelski (video)

Komitet Wyborczy Lęborski Budżet Obywatelski podczas konferencji prasowej zainaugurował kampanię wyborczą w wyborach samorządowych 2014. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów i program wyborczy. Zapraszamy do obejrzenia relacji video.

Video – Konferencja prasowa KW Lęborski Budżet Obywatelski 

YouTube Preview Image

 

Oświadczenie KW Lęborski Budżet Obywatelski
na rozpoczęcie kampanii wyborczej do samorządu lokalnego 2014.
„WALCZYMY Z PROBLEMAMI , A NIE O FOTELE”

Stowarzyszenie Lęborski Budżet Obywatelski zawsze było zainteresowane rozwiązywaniem ludzkich problemów i budowaniem społeczeństwa obywatelskiego oraz oddolnej samorządności. W tym kontekście obsada prominentnych foteli, choć oczywiście ważna, schodzi na drugi plan. Byliśmy i jesteśmy zainteresowani przede wszystkim „obywatelskim pilnowaniem władzy”. Dla Stowarzyszenia Lęborski Budżet Obywatelski kluczowe są kompetencje stanowiące i kontrolne Rady Miasta. Ważna jest rola sprawnej i rzetelnej Komisji Rewizyjnej, budowanej na bazie bezstronnych i nieuwikłanych w personalne zależności radnych. Dostrzegamy szansę, że wśród kandydatów na stanowisko włodarza Lęborka znajdą się osoby gotowe uwzględnić w swoim programie postulaty Stowarzyszenia Lęborski Budżet Obywatelski. Chodzi nam o wyzwolenie inicjatywy lokalnych środowisk, wdrażanie instrumentów proobywatelskich takich jak budżet obywatelski, debaty społeczne, rady osiedli i przezroczystość władzy. Dlatego w obecnej sytuacji nie zamierzamy mieszać w politycznym tyglu i nie będziemy zgłaszać własnego kandydata na burmistrza Lęborka. Nie bez znaczenia jest też fakt, że trzon Stowarzyszenia Lęborski Budżet Obywatelski stanowią osoby z sukcesem realizujące swoje powołanie w prywatnej przedsiębiorczości, a potencjalne przejście do pracy w administracji samorządowej pozostaje na tym etapie trudne do pogodzenie z ich zawodowymi i rodzinnymi planami.Dajemy za to młodych wartościowych kandydatów, czego wyrazem jest średnia wieku wynosząca 34 lata. Reprezentują szeroki wachlarz wykształcenia: od zasadniczego zawodowego do wyższego magisterskiego. Znają dobrze problemy naszego miasta, gdyż wykonują zróżnicowane zawody: od ślusarza, przez przedsiębiorczego studenta z własną działalnością gospodarczą, nauczyciela, po prawników, handlowców, managerów i skutecznych przedsiębiorców. Nasi kandydaci to osoby bez powiązań osobistych i zawodowych z miejskimi urzędami i spółkami, co gwarantuje ich bezstronność.
Jednocześnie jest kilka osób z doświadczenie w funkcjonowaniu samorządu i realizacji samorządowych inwestycji, co zapewnia wysoki merytoryczny poziom naszego programu. Już sprawdzili się w działaniu porywając lęborczan do idei budżetu obywatelskiego i rad osiedli. Czas na pełną realizacje tych zamierzeń.
Stowarzyszenie Lęborski Budżet Obywatelski uszanuje wolę lęborczan wyrażoną w demokratycznym akcie głosowania i będzie wspierać przyszłego burmistrza we wszystkich rozwiązaniach dobrych dla miasta. Jednocześnie żadnemu nie gwarantuje taryfy ulgowej. Stowarzyszenie Lęborski Budżet Obywatelski bacznie będzie przyglądać się każdej wydawanej publicznej złotówce, będzie ujawniać wszelkie istotne dla mieszkańców informacje i – jeżeli będzie to niezbędne – stawiać także niewygodne pytania … DLA DOBRA LĘBORKA!

Dziękujemy Państwu i gorąco zachęcamy do udziału w nadchodzących wyborach
Arkadiusz Mielewczyk
Pełnomocnik Wyborczy KW Lęborski Budżet Obywatelski

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*