Krzysztof Skiba poprowadzi Dni Gminy Wicko 2014 – Zaproszenie

Już w najbliższy weekend odbędą się Dni Gminy Wicko 2014. Tegoroczną imprezę poprowadzi znamy muzyk i satyryk Krzysztof Skiba. 

Gmina Wicko po raz szósty będzie obchodziła swoje święto. Dni Gminy Wicko w tym roku będą trwały dwa dni i przypadają na 18 i 19 lipca. Pierwszy dzień rozpocznie uroczysta sesja podczas której podpisane zostanie porozumienie partnerskie pomiędzy gminą Wicko a belgijską gminą Beselare.

Po części oficjalnej rozpocznie się impreza plenerowa przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wicku. Przed zebraną publicznością zaprezentują się zespoły wokalne, instrumentalne i taneczne działające przy placówce Kultury w Wicku oraz grupa artystyczna z zaprzyjaźnionej gminy Nawojowa.  Uczta nie tylko dla oka i ucha ale także dla podniebienia jest równie ważna zatem skosztować będzie można między innymi karkówki, bigosu i kiełbasy z grila. Dla łakomczuchów różne rodzaje ciast, kawa i herbata. Dla najmłodszych przewidziano również wiele atrakcji tego wieczora.

Na parkingu szkolnym tuż obok GOKiSu powstanie miasteczko edukacyjne, w którym każde dziecko miło spędzi czas. Przejażdżka pojazdem na akumulator, układanie klocków, wspólne gotowanie, nauka gry na gitarze elektrycznej czy wypuszczanie wielkich baniek mydlanych to tylko niektóre rozrywki przewidziane tego dnia dla maluszków. Na zakończenie piątkowego wieczora wystąpi kielecki kabaret – Czwarta Fala.

Sobota rozpocznie się tradycyjnie rejestracją czarownic  oraz pojazdów przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wicku. Przy legendarnym kamieniu odczytana zostanie opowieść o czarownicach, które niegdyś zamieszkiwały te tereny. Barwna parada czarownic wyruszy w stronę stadionu w Charbrowie gdzie nastąpi uroczyste otwarcie imprezy przez wójta gminy Wicko – Dariusza Waleśkiewicza oraz zaproszonych gości. W paradzie oprócz czarownic zobaczymy wiele postaci bajkowych, m.in. Królewnę Śnieżkę ze świtą siedmiu krasnoludków, Jasia i Małgosię, Calineczkę i wiele…wiele innych.

- Od samego początku, jak zostałem wójtem, zastanawiałem się co zrobić, by wypromować naszą gminę, by była ona atrakcyjna dla turystów, dla mieszkańców naszego powiatu – mówi Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Wicko. – Dotarliśmy do legendy o czarownicach, które mieszkały onegdaj między Wickiem a Charbrowem i tak to się narodziło. Na początku obawiałem się, bo element czarownicy nie każdemu pasuje i nie patrzy na to tak, jak my. My się tym bawimy, ale bałem się jak społeczeństwo na to zareaguje. Okazało się jednak, że pomysł chwycił. Mieszkańcy bawią się dobrze, chcą się przebierać, nie tylko za czarownice ale również za postacie bajkowe.- mówi Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Wicko.

Na scenie zobaczymy m.in. występy lokalnych zespołów, zaproszonych gości z Nawojowej oraz wybór najlepiej przebranej czarownicy w kilku konkursowych kategoriach. Zwiedzimy wioskę czarownic gdzie spróbujemy magicznych eliksirów, poznamy przyszłość, którą przepowie nam wróżbitka oraz otrzymamy pamiątkowy paszport. Do dyspozycji najmłodszych przygotowany zostanie dmuchany plac zabaw, którego fundatorem będzie firma Lane Energy. Wieczorem weźmiemy udział w niezwykłym koncercie zespołu ABBA SHOW (polskiej grupy) wykonującej covery największych hitów legendy lat 70 i 80 –szwedzkiego zespołu Abba. Półtoragodzinne widowisko muzyczne w połączeniu z perfekcyjną choreografią i grą aktorską stworzą wyjątkowe show dla każdego amatora dobrej muzyki. Ponadto na deser wystąpi grupa Cheri Ladies, w skład której wchodzą trzy nadzwyczajne dziewczyny, które mają wyjątkowy kontakt z publicznością i potrafią poderwać każdego do wspólnej zabawy. Około godziny 22.00 wielkie widowisko przygotowane przez Teatr Młodych Gotów wraz z pokazem ognia.

Niewątpliwie największą atrakcją tego dnia będzie sam prowadzący – Krzysztof Skiba (lider zespołu Big Cyc), który w sposób humorystyczny wprowadzi nas w wyjątkowy klimat wspólnej zabawy dzięki czemu sam udział w obchodach Dni Gminy Wicko będzie czystą przyjemnością. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

ZOBACZ → Wicko Świętuje 2013

ZOBACZ → Magiczne Dni Gminy Wicko 2012

ZOBACZ → Koncert Ani Wyszkoni 2012

 

—–

mat. prasowy organizatora

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*