Marsz dla Życia i Rodziny w niedzielę – Zaproszenie

W niedzielę 26.05.2013 ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku marsz odbywa się pod hasłem „Kierunek: Rodzina”.

YouTube Preview Image

Lęborski marsz rozpocznie się o godz 13:00 przy Sanktuarium Św. Jakuba Ap. i przejdzie ul. Wyszyńskiego, Al. Wolności, Al. Niepodległości i ul. Marcinkowskiego by dotrzeć na boisko Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych gdzie odbędzie się piknik rodzinny.

LeborkNEWS.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem

Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz jest przede wszystkim świętem rodzin, stanowiącym okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem. Uczestniczą w nim przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia, młodzież oraz osoby starsze. Imprezę tą wyróżnia jej afirmatywny charakter.

W tym roku Marsze w większości Polskich miast odbędą się w Dzień Matki, w niedzielę 26 maja. Pójdziemy pod hasłami promującymi działania na rzecz poprawy sytuacji demograficznej w Polsce. Będziemy zachęcać Polskie rodziny do decydowania się na liczne potomstwo. Formułowane będą też postulaty wprowadzania rozwiązań prawnych ułatwiających rodzinom podjęcie takich decyzji.

Kontekst dla Marszów w 2013 roku stanowi bardzo zła sytuacja demograficzna kraju. Obecnie pod względem dzietności Polska znajduje się na 211 miejscu wśród 222 państw, w których taka statystyka jest prowadzona. Prognozy wskazują, iż za 40 lat będzie nas 32 zamiast 38 i pół miliona. Liczba dzieci w Polsce systematycznie maleje. W 1982 r. urodziło się ich ponad 700 tys. W 2003 r. już niewiele ponad 350 tys. Chociaż w ostatnich latach notujemy nieznaczny wzrost liczby urodzeń jest to chwilowa poprawa. Efekt ten bierze się stąd, że obecnie w wieku rozrodczym znajdują się roczniki z wyżu demograficznego z początku lat 80. XX w. Dane GUS z 2011r. wskazują, że kolejne lata przyniosą nam spadek liczby urodzeń oraz spadek przyrostu naturalnego. Wynika z nich, iż rok temu zarejestrowano o ponad 22 tys. mniej urodzeń żywych niż rok wcześniej. Taki stan rzeczy wpływa negatywnie na wiele czynników stanowiących o naszym codziennym życiu rodzinnym i społecznym. W związku z powyższym hasło jakie zostało obrane dla tegorocznych Marszów to „Kierunek: Rodzina”.

Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą organizacji pozarządowych. W Lęborku Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny stanowią: Koordynatorzy i organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny – Marta i Tomasz Dampc, Proboszcz Sanktuarium Św. Jakuba w Lęborku – o. Roman Zioła

Podziel się na:
 • Facebook
 • email
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Wykop

1 komentarz

 1. uczestnik marszu

  Marsz się odbył. A tu tylko zaproszenie? Czyżby media przespały :)
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

*