Najbardziej oblegane kierunki w najstarszej niepublicznej uczelni na Pomorzu

Prawo i Kryminalistyka cieszą się największą popularnością wśród kandydatów na studia w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni – uczelnia jest najdłużej działającą niepubliczną szkołą wyższą na Pomorzu. Popularne też są Logistyka i Zarządzanie. 

W roku akademickim 2013/2014 Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni planuje uruchomienie wszystkich oferowanych kierunków studiów. Trwa rekrutacja. Kandydatów nie obowiązują egzaminy ani konkurs świadectw  – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i złożenie dokumentów, jednak na każdym kierunku jest limit miejsc.

- W tym roku zgłasza się wielu chętnych na studia biznesowe prowadzone w języku angielskim International Management – i to zarówno Polaków, jak i obcokrajowców – mówi Anna Hiszpańska z Biura Rekrutacji WSAiB. – Studia anglojęzyczne  oferujemy w takiej samej cenie jak  studia w j. polskim. To atrakcyjna propozycja. 

Największe oblężenie obserwujemy jednak na specjalności Kryminalistyka na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

- Kryminalistyka to studia praktyczne – tłumaczy dr Cezary Tatarczuk z WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni – Wiele zajęć będzie miało charakter warsztatów, które prowadzone będą m.in. na terenie współpracujących z WSAiB jednostek policji. Zależy nam, by studenci, którzy otrzymają dyplom WSAiB byli przygotowani do wykonywania zawodu nie tylko teoretycznie. Ukończenie tych studiów pozwoli na podjęcie pracy m.in. w roli kuratorów sądowych, biegłych czy techników kryminalistyki.

W tym roku w porównaniu z poprzednim odnotowujemy też większe zainteresowanie studiami Finanse i Rachunkowość. – Wielu kandydatów dopytuje się o specjalność bankowość – dodaje Anna Hiszpańska.

Studia prawnicze w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni zawsze cieszą się dużą popularnością i są postrzegane jako elitarny kierunek. Słuchacze pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry profesorów i wykładowców czynnych w praktyce prawniczej są doskonale przygotowywani do wykonywania zawodów prawniczych, a także pracy wszędzie tam gdzie wiedza prawnicza jest niezbędna, m.in. w dyplomacji, administracji czy biznesie. Kierunek ten prowadzony jest pod okiem prof. Jerzego Młynarczyka, światowej sławy prawnika, wybitnego eksperta w zakresie prawa morskiego. O dobrej jakości kształcenia świadczy m.in. wysoka pozycja Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w rankingu Wydziałów Prawa „Gazety Prawnej”.

Rekrutacja prowadzona jest do wyczerpania miejsc. Informacji udziela Biuro Rekrutacji WSAiB pod tel. 58 660 74 10, e-mail: rekrutacj@wsaib.pl , Więcej na stronie www.wsaib.pl

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*