„NIE nowotworom u dzieci”. Fundacja Ronalda McDonalda zbada dzieci w specjalnym ambulansie

W dniach 28-30 października, dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta Lęborka i Farm Frites Poland, na Placu Pokoju w Lęborku stanie ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym będzie można wykonać bezpłatne kompleksowe badanie USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W ciągu trzech dni uda się przebadać około 200 dzieci.

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. W czasie badania doświadczony lekarz radiolog dokonuje  oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.

ambulans016

LISTA NA BADANIA W AMBULANSIE ZAMKNIĘTA!

Niestety nie ma już miejsc na badania USG w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda w dniach 28-30 października w Lęborku.
Prosimy dzwonić na numer 664 304 211 tylko po to, aby odwołać wizytę dziecka w ambulansie.

Dyrekcja Farm Frites Poland zapewnia, że będzie starała się pomóc w organizacji kolejnej wizyty ambulansu tak szybko, jak to będzie możliwe.

 

Wizyta ambulansu Ronalda McDonalda nie byłaby możliwa bez Fundacji Ronalda McDonalda, która od 2002 roku działa na rzecz wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych u dzieci.

Głównym projektem Fundacji jest ogólnopolski program„ NIE nowotworom u dzieci”. Jego inicjatorem jest krajowy konsultant ds. onkologii i hematologii dziecięcej prof. Jerzy Kowalczyk. Fundacja stawia na poprawę wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych u najmłodszych organizując badania USG, szkoląc lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, inwestując w wydawnictwa propagujące aktualną wiedzę w dziedzinie onkologii.

Ogólnopolski Program Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci ruszył w 2005 roku. Wtedy Polska fundacja otrzymała od amerykańskiej RMHC specjalistyczny ambulans medyczny. W akcjach badań USG prowadzonych przez Fundację w jedynym tego typu ambulansie w Europie zbadano już ponad 32000 dzieci.

  dsc_8188_press

 

Ambulans:

Ambulans stanie na Placu Pokoju już w poniedziałek, 27 października, aby od wtorku rana móc zacząć pracę. Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda ma długość 11 metrów i oferuje dwa gabinety lekarskie.
Odrębnym pomieszczeniem jest poczekalnia. Pojazd jest klimatyzowany i całkowicie niezależny od zewnętrznych źródeł energii i wody.


Fundacja Ronalda McDonalda:

Fundacja Ronalda McDonalda jest organizacją pożytku publicznego, działającą w Polsce od 2002 roku. Polska część należy do większej całości, pracującej w 57 krajach świata organizacji charytatywnej Ronald McDonald House Charities. Fundacje na całym świecie łączy jeden wspólny mianownik – pomoc dzieciom. Misją polskiej Fundacji jest propagowanie wczesnej diagnostyki i profilaktyki w walce z nowotworami u najmłodszych.

Program „NIE nowotworom u dzieci” to badania USG na pokładzie ambulansu Fundacji, a także ogólnopolski program szkoleń lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (przeszkolono już ponad 2700 lekarzy) i wydawnictwa propagujące aktualną wiedzę w dziedzinie onkologii.

Fundacja Ronalda McDonalda prowadzi także polski Pokój Ronalda McDonalda w Centrum Zdrowia Dziecka
w Warszawie oraz rusza z budową pierwszego w Polsce Domu Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Partnerem tego programu jest Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum.

Na czele Zarządu Fundacji stoi prof. dr hab. n. med. Adam Jelonek, a w skład Rady Fundacji wchodzą między innymi. Dyrektor Naczelny Farm Frites Poland, E.C. Lehmann-Bärenklau, Majka Jeżowska, Maciej Orłoś i Robert Korzeniowski.

Zawsze aktualne informacje o kalendarzu pracy ambulansu i szkoleniach lekarzy POZ można znaleźć na stronie www.frm.org.pl  w zakładce Co Robimy oraz na Facebooku www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda.

  dsc_8381_press

 

Książki dla lekarzy:

Dla lekarzy pediatrów i lekarzy pierwszego kontaktu z Lęborka i okolic Fundacja Ronalda McDonalda przygotowała 20 bezpłatnych książek „Od objawu do nowotworu. Wczesne rozpoznawanie chorób nowotworowych u dzieci” pod redakcją prof. Alicji Chybickiej.

Chętni lekarze będą mogli odebrać książki w dniach 28-30 października w godzinach 10:00 -17:00 z pokładu ambulansu.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*