Obchody Święta Niepodległości – program

 Tegoroczne lęborskie obchody Święta Niepodległości zapowiadają się „na bogato”. Zapraszamy do zapoznania się z programem i uczestnictwa w uroczystościach.

Program uroczystości w Lęborku w dniach 9-11 listopada

Piątek, 9 listopada

13.00 – „Na przełomie zaborów i niepodległości. Wybitni wynalazcy polscy i ich wkład do techniki światowej” – prezentacja mgr Piotra Zarzyckiego z Muzeum Techniki w Warszawie. Sala audiowizualna ZSM-I. Wykład poprzedzi występ chóru Społecznego Gimnazjum Językowego

14.00 – Projekcja filmu „Wielcy znani i nieznani. Jan Szczepanik”. Sala audiowizualna ZSM-I

17.00 – Podsumowanie konkursu plastycznego „Niepodległość w oczach dzieci” – Młodzieżowy Dom Kultury

10.00-16.00 – Prezentacja filmu „Kto Ty jesteś” – Muzeum

 

Sobota, 10 listopada

10.00-17.00 – „Dzień Służb Mundurowych” pokaz sprzętu – współorganizacja 1. Lęborski Batalion Zmechanizowany im. gen. J. Jastrzębskiego – pl. Pokoju

10.00-15.00 – Prezentacja filmu „Kto Ty jesteś” – Muzeum

11.00 – Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości (las przy Stadionie Miejskim, ul. Kusocińskiego)

17.00 – Koncert Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska” – kino Fregata

18.00 – Uroczystości pod tablicą Polskiej Rady Ludowej, ul. Targowa 48

18.30 – Capstrzyk i Apel Pamięci, pl. Pokoju

 

Niedziela, 11 listopada

9.00-14.00 – Prezentacja filmu „Kto Ty jesteś” – Muzeum

10.00 – Uroczysta msza św. w Diecezjalnym Sanktuarium św. Jakuba Ap.

11.15 – Przemarsz z Sanktuarium św. Jakuba Ap. pod Obelisk Niepodległości

12.00 – Uroczystości pod Obeliskiem Niepodległości, rondo Solidarności

13.30 – Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – kinoFregata

 

Opis szczegółowy:

Uroczystości na Pl. Pokoju 10 listopada

W ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Lęborku które odbywać się będą w dniach 9-11 listopada, w sobotę 10 listopada w godzinach 10-17 na Placu Pokoju prezentować się będą lęborskie służby mundurowe, stowarzyszenia i lokalne firmy.
W programie pokazy sprzętu pożarniczego (z Lęborka oraz Nowej Wsi Lęborskiej), policyjnego, straży granicznej. Lęborscy harcerze zaprezentują stare wojskowe samochody, a o godz. 12 farbami w sprayu namalują na płytach pilśniowych obraz tematycznie związany z obchodzonym świętem. Również o godz. 12 będzie można zobaczyć akcję cięcia samochodu przez strażaków.
Swoje umiejętności zaprezentują łucznicy z Lęborskiej Drużyny Łuczniczej oraz legioniści z Legionu X. Motocykle zaprezentują członkowie lęborskich klubów: Knight Riders i Motolegion.
Od godziny 10.30 wszyscy chętni będą mogli skosztować grochówki lub upiec na ogniu kiełbaskę.
O godz. 18.30, również na Placu Pokoju, odbędzie się wieczorny capstrzyk wojskowy z udziałem kompanii honorowej 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego, Apel Pamięci i ściągnięcie flagi.

Tego samego dnia o godz. 11.00 w lasku przy Stadionie Miejskim odbędą się Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości, o godz. 17.00 w Sali LCK „Fregata” koncert da Orkiestra Dęta „Ziemia Lęborska”, wstęp wolny.
O godz. 18.00 pod tablicą Polskiej Rady Ludowej przy ul. Targowej 48 zapalone zostaną znicze.

 

 

Trzecie lęborskie Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych.

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na trzecie lęborskie Wspólne Śpiewania Pieśni Patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Impreza jest jedną z nielicznych okazji do wspólnego przypomnienia sobie starych polskich piosenek i pieśni patriotycznych.
- Zapraszamy szczególnie rodziny wraz z dziećmi – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Poprzednie dwie edycje wspólnego śpiewania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, więc i w tym roku liczymy na to, że lęborczanie będą chcieli razem pobawić się śpiewając.
Imprezie będzie towarzyszyła aukcja prac wykonanych przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko”. Teksty pieśni zapewniają organizatorzy. Do wspólnego śpiewu akompaniował będzie dr Tadeusz Formela, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Impreza odbędzie się w niedzielę 11 listopada w Sali Kinowej LCK „Fregata”. Początek o godzinie 13.30.

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*