Otwarcie Izby Pamięci w Żarnowskiej

29 sierpnia 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie Zaplecza sportowego z Izbą Pamięci w miejscowości Żarnowska wybudowanego w ramach projektu „Budowa zaplecza sportowego z izbą pamięci, jako obiektu upamiętniającego znaczenie i dorobek braci rybackiej żyjącej w miejscowości Żarnowska” dofinansowanego w zakresie Środka 4.1. „Rozwój obszarów zależnych od rybactwa” w ramach programu operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.


W ramach projektu wybudowano budynek zaplecza sportowego wraz z zapleczem socjalnym o zabudowie nawiązującej do architektury regionalnej. W części głównej powstała sala ogólna przeznaczona do spotkań oraz do umiejscowienia w niej wystawy prezentującej i upamiętniającej znaczenie i dorobek braci rybackiej żyjącej niegdyś w tej miejscowości. Na poddaszu budynku usytuowano pokoje gościnne dla przyjezdnych drużyn sportowych oraz zaplecze dla personelu obsługującego znajdującą się na parterze „izbę pamięci”. Parter budynku został przystosowany dla osób niepełnosprawnych a plac wokół budynku i dojazd zostały utwardzone. Ponadto zagospodarowano teren wokół obiektu, poprzez umiejscowienie ławek, pieca chlebowego, wędzarni i repliki łodzi.

Na wstępie wszystkich gości przywitał wójt Gminy Wicko – Dariusz Waleśkiewicz oraz Jacek Stanuch, przewodniczący Rady Gminy Wicko a następnie zaproszeni goście.
- Cieszę się, że udało się tą inwestycję zrealizować. To jeszcze nie koniec  wszystkich zaplanowanych inwestycji w tej miejscowości […]Od tego jesteśmy, żeby działać dla was i realizować inwestycje aby wszyscy byli zadowoleni – mówi Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Wicko.
Po przemówieniach obiekt został poświęcony przez księdza z miejscowej parafii. Następnie zaproszeni goście rozpoczęli zwiedzanie dotychczas zgromadzonych zbiorów. Można było również spróbować wędzonej ryby i pieczonego chleba z pieca kamiennego. Najmłodsi mogli korzystać ze ścianki wspinaczkowej oraz dmuchańców sponsorowanych przez firmę Lane Energy Poland.  Jak powiedziała Pani sołtys miejscowości Żarnowska – Bogumiła Kullas
– Inwestycja ta była przez dłuższy czas wyczekiwana przez mieszkańców naszej miejscowości.

Łączny koszt inwestycji wyniósł – 571 280,48

 

tekst. GOKiS Wicko
fot. GOKiS Wicko

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*