Pożegnanie Lata z LemON i Kabaretem Zachodnim – Zaproszenie

W niedzielę (28.08) na Placu Pokoju w Lęborku odbędzie się „Pożegnanie Lata 2016″. W programie m.in.  Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych, Kabaret Zachodni i koncert LemON.

Lębork, Plac Pokoju – 28 sierpnia 2016 r.

10.00 – Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych

16.00 – Teatrzyk uliczny przy ul. Staromiejskiej /Reja

17.30 – Spring Quintet

18.30 – Kabaret Zachodni

20.30 – LemON

LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie – może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice” i ,,Jutro”.

Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.

LemON to także fenomen w Internecie. Na samym Facebooku zespół zgromadził blisko 400 000 fanów. Łącznie klipy zespołu zostały wyświetlone ponad 50 000 000 razy! Co najbardziej zaskakujące, nawet niekomercyjne niszowe utwory, takie jak ,,Lwia część”, ,,Dewiat”, ,,Litaj ptaszko” czy ,,Do świąt” – mają setki tysięcy wyświetleń na YouTube.

Oficjalny Fanclub LemON zrzesza tysiące oddanych fanów, którzy aktywnie uczestniczą w życiu zespołu organizując widowiskowe, zapadające w pamięci akcje towarzyszące koncertom i premierom.

Członkowie grupy pochodzą z różnych krańców Polski (od Dolnego Śląska, przez Podkarpacie, Lubelskie, Górny Śląsk po Lubuskie), ale przede wszystkim z różnorodnych muzycznych środowisk – od jazzu, przez garażowego rocka, po hip hop i r’n’b.

Grupa ma na koncie występy na najważniejszych festiwalach (m.in. Woodstock, Sopot, Opole), koncerty za granicą (Wembley Arena w Londynie, trasa klubowa na Wyspach Brytyjskich, występy we Włoszech, Austrii i Niemczech), występy na prestiżowych galach (m.in. Fryderyki – w duecie z grupą Kroke, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, Nagrody Viva!Najpiękniejsi).

SPRING Quintet został założony wiosną 2004 r. przez absolwentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a mianowicie przez Dorotę Gajek (skrzypce), Natalię Pawłowską (skrzypce), Martę Lutrzykowską (altówka), Joannę Laskowską (wiolonczela) i Joannę Krempeć (kontrabas).

Artystki na co dzień związane są z tamtejszą Filharmonią Pomorską. Są laureatkami wielu konkursów muzyki solowej i kameralnej, zarówno tych organizowanych w kraju, jak i za granicą. Repertuar SPRING Quintet to głównie muzyka polska i słowiańska, na nowej płycie wzbogacona o rockowe aranżacje, którymi przełamuje klasyczny schemat.

Najnowsza płyta NEXUS wydana przed końcem 2014 r., to klasyka rocka w smyczkowym ujęciu. SPRING Quintet przedstawia całkiem nowe odsłony utworów nagranych pierwotnie m.in. przez Raya Charlesa, Deep Purple, The Doors, Procol Harum czy AC/DC.

Kabaret Zachodni to czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy jako kabaret Słuchajcie, a babeczka współtworzyła formację “Babeczki z rodzynkiem”, ale to dawne dzieje – przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nowa energia i nową nazwą.

Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa się ze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji: podryw na wózek z dzieckiem czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Chajzera. Doświadczenie, talent aktorski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy. Nowa energia, nowy skład – nowa jakość!

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*