Przygotowania do 1 listopada

Trwa intensywny okres przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych. Coraz więcej osób udaje się na  lęborską nekropolie aby uporządkować groby swych bliskich. W związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada służby porządkowe apelują o rozwagę i informują o zmianach organizacji ruchu drogowego.

Video - Przygotowania do 1 listopada

 

Komenda Powiatowa Policji w Lęborku informuje, że w związku z obchodami dnia 1 listopada zostają wprowadzone zmiany w organizacji ruchu: 

-ulica Kaszubska na na całej długości będzie jednokierunkowa od miasta w stronę cmentarza, wyjątek będą stanowiły autobusy komunikacji miejskiej, które będą wracać tą ulicą od cmentarza do miasta i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi,

- wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do pierwszej pętli autobusowej odbywać się będzie w prawo, ulicami Kartuską, Majkowskiego do ul. Abrahama, która będzie jednokierunkowa od Kaszubskiej do Abrahama i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi,

- wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do pierwszej pętli autobusowej odbywać się będzie w lewo, ulicami Kartuską  ogródki działkowe Drętowo do drogi W214 i dalej ul. Krzywoustego. Droga tego wyjazdu będzie jednokierunkowa od Kaszubskiej do wjazdu na W214 i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi,

- wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do drugiej pętli autobusowej odbywać się będzie tylko ul. Kaszubską na wprost do skrzyżowania na jezioro Osowskie lub przez Popowo, bez możliwości powrotu i wyjazdu ul. Kartuską i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach jezdni,

- na ul. Mieszka I wprowadzony będzie całkowity zakaz zatrzymywania pojazdów po obu stronach jedni (zakaz obowiązywać będzie do 4 listopada)

pojazdy zaparkowane w nieprawidłowy sposób, nie stosujące się do znaków drogowych oraz utrudniające ruch, będą holowane na parking.

Na drogach dojazdowych na cmentarze w innych miejscowościach powiatu lęborskiego nie zmienia się organizacji ruchu drogowego. Należy jednak zachować ostrożność podczas dojazdu i przejazdu w pobliżu tych miejsc i zwrócić szczególną uwagę na pieszych.

Na ul. Kaszubskiej będę wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe. Policjanci apelują do osób udających się na lęborski cmentarz aby szli na piechotę lub korzystali z komunikacji miejskiej, co w dużym stopniu przyspieszy podróż i ułatwi ruch pojazdów.

Osoby jadące na cmentarz samochodami muszą stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz osób ze służb pomocniczych pomagających przy organizacji ruchu w tym dniu.


asp. Daniel Pańczyszyn
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Lęborku

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*