Rusza budowa DW214 na odcinku Łeba – Białogarda

STRABAG Sp. z o.o. podpisał z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku umowę na rozbudowę do wyższej klasy, drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Łeba – Białogarda. Wartość umowy opiewa na 43 mln PLN netto. Prace prowadzone będą w systemie „buduj”. Termin zakończenia zaplanowano na czerwiec 2018 roku.

W ramach inwestycji powstanie 13,7 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 214, którego początek zlokalizowany zostanie za rondem przy ul. Kościuszki – AI. Św. Mikołaja w Łebie, a koniec za Białogardą. W ramach inwestycji zaprojektowana zostanie obwodnica miejscowości Wicko. 

-
 Rozbudowa drogi wojewódzkiej 214 jest już naszą kolejną inwestycją realizowaną na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku – obecnie jesteśmy generalnym wykonawcą DW 224 – Obwodnica Kartuz, DW 226 Pruszcz Gdański – Przejazdowo, a także DW 214 Stężyca – Skorzewo.Tym bardziej cieszymy się, że to nasza oferta okazała się najkorzystniejsza w przetargu na rozbudowę kolejnej trasy w tym regionie. Droga wojewódzka 214 z uwagi na ruch jest bardzo silnie obciążona w sezonie letnim i przy istniejącym natężeniu ruchu stanowi zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Dzięki inwestycji zwiększy się nie tylko płynność ruchu na drodze, ale też poprawie ulegnie bezpieczeństwo pieszych i kierujących pojazdami – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z o. o. 


Zakres inwestycji

Budowa przewiduje podniesienie klasy drogi wojewódzkiej do klasy G, czyli głównej i poprawę bezpieczeństwa warunków drogowych. Jezdnie zostaną poszerzone do 8 m szerokości z obustronnymi poboczami i dostosowane do prędkości poruszania się pojazdów poza terenem zabudowanym do 70-90 km/h. Na kilku odcinkach planowane jest wykonanie wzmocnienia podłoża. Na całej długości rozbudowywanej drogi powstanie ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej. 

W ramach zadania STRABAG wybuduje również dwa obiekty mostowe zlokalizowane nad Strugą Charbrowską oraz Strugą Białogardzką. Przebudowie ulegnie także infrastruktura podziemna wodno-kanalizacyjna, infrastruktura oświetleniowa, elektryczna i teletechniczna.

Wartość kontraktu to ok. 43 mln PLN netto

Harmonogram prac budowlanych
STRABAG rozpocznie prace w listopadzie 2016 roku, po przekazaniu placu budowy przez Inwestora. Równocześnie rozpoczną się roboty ziemne oraz wycinka drzew. Wraz z postępem prac ziemnych generalny wykonawca przystąpi do przebudowy sieci elektrycznej, teletechnicznej i wodociągowej. Wykonane zostaną prace związane z wymianą oraz wzmocnieniem gruntów słabonośnych. Rozpoczęcie budowy obiektów mostowych planowane jest na wiosnę 2017 roku. 

Kierowcy pojadą nową drogą już latem 2018 roku.

 

tekst: http://www.strabag.pl/

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*