„START UP” w Społecznej Językowej Szkole Podstawowej (foto)

„START UP” – pod takim hasłem uczniowie wraz z nauczycielami Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej LTO z Lęborka przygotowali szkolną imprezę. W piątkowe popołudnie, 29 stycznia 2016r., przyszli adepci szkoły, ich rodzice oraz pozostali przybyli goście mogli podziwiać zdolności uczniów klas I-VI z różnych dziedzin.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie z klas V-VI. Chłopcy uczęszczają na Kółko Lego MINDSTORMS, na którym uczą się programować roboty zbudowane ze specjalnych klocków, co pozawala im natychmiast sprawdzić efekty swojej aktywności w praktyce. Uczniowie Ci inaugurowali Dni Techniki w Lęborku.

Następnym występem było przedstawienie przygotowane przez uczniów klas pierwszych pt. „Zima”. Dzieci podczas show zaprezentowali swój talent aktorski oraz wokalny. Występ dla tak szerokiego grona odbiorców był dla pierwszaków wielkim wydarzeniem.

Na pokazie talentów nie mogło zabraknąć widowiska w języku angielskim. Klasa IVb wspaniale przedstawiła wszystkim pokaz pt. „Solar system”. Uczniowie opowiadali gościom o wszystkich planetach, zdradzając wiele ciekawostek i tym samym zachęcając do dalszych gwiezdnych poszukiwań.

Tego dnia najwięcej było występów muzycznych. Klasa IIIa zaprezentowała grę na dzwonkach chromatycznych 27-tonowych. Uczniowie przy akompaniamencie wychowawcy zagrali dwie kolędy: „Lulajże Jezuniu” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Dzieci z klasy IIa zaśpiewali własną piosenkę do znanej wszystkim melodii „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar. Bardzo ciekawe słowa i wielkie uśmiechy uczniów sprawiły, że występ drugoklasistów był wyjątkowo udany. Klasa równoległa – IIb – pokazała wszystkim, jak wygląda „Uliczny swing”. Dzieci świetnie zatańczyły utwór. Dzięki nietypowemu zastosowaniu chusty animacyjnej całe przedstawienie było niepowtarzalne a widzowie z zaciekawieniem oglądali show w ciemności. Trzecioklasiści zaprezentowali utwór „Okulary”, który z humorem przedstawiał buntowniczą wizję młodzieży w wieku lat dwudziestu.

Uczniowie klas IV-VI mieli zaszczyt zaprezentować publiczności bardzo ciekawe układy taneczne, które ćwiczone są każdego tygodnia w Szkole. Pokaz tańca przyciągnął uwagę wszystkich zgromadzonych, a uczniowie pokazali, jak bardzo są utalentowani tanecznie i rytmicznie.

Fenomenalny pokaz zaprezentowała klasa IVa. Dziewczyny wykonały utwór wyłącznie przy dźwiękach wydobywanych za pomocą plastikowych kubeczków. Uczennice zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po występie dziewczyn, zaprezentował się ich kolega z klasy, który zatańczył własną choreografię do utworu „Can’t feel my face” The Weekend. Po wspaniałym show klasy IVa, piątoklasiści fantastycznie zatańczyli utwór korzystając z kroków tanecznych mających swoje zastosowanie w zumbie.

Na koniec całego show zaprezentowała się klasa VI, która zaśpiewała i zagrała nieśmiertelny utwór Nirvany „Nevermind”. Po szóstoklasistach występ swój pokazali uczniowie uczęszczający na kółka wokalno-instrumentalne.

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*