„Stop pijanym kierowcom” – Zaproszenie

W sobotę (22.11) na Placu Pokoju w Lęborku, odbędzie się akcja „Stop pijanym kierowcom”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. symulator dachowania i możliwość jazdy samochodem w alkogoglach. Po południu spektakl „Julka” w kinie Fregata. Patronat medialny objął LeborkNEWS.pl Serdecznie zapraszamy.  

Grupa artystyczna Enosis PaT Lębork mając na uwadze dobro społeczności lokalnej a w szczególności dbając o rozwój młodego pokolenia, w ramach projektu profilaktycznego „Wartością możemy być dla siebie”, którego głównym celem jest zaangażowanie jak największej liczby uczniów do podejmowania działań, zmierzających do przeciwdziałania patologiom i uzależnieniom organizuje akcję  22 listopada 2014r. skierowaną do mieszkańców miasta Lęborka oraz uczniów lęborskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod hasłem „Stop Pijanym Kierowcom”.

Problem pijanych kierowców jest bardzo duży, codziennie w mediach słychać o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. Młodzież z grupy PaT Lębork pragnie uwrażliwić społeczeństwo lokalne, a w szczególności młodych kierowców na ten problem. W akcję włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Lęborku, Ochotnicza Służba Ratownicza, Fundacja Zielony Liść, Fundacja Inter Alia, organizatorzy ogólnopolskiej kampanii Stop Pijanym Kierowcom, prywatni przedsiębiorcy, właściciele szkół nauki jazdy.

Zaplanowaliśmy swoje działania na Placu Pokoju w godzinach od 10:00 do 14:00. Każdy mieszkaniec naszego miasta będzie miał możliwość porozmawiania na temat przepisów ruchu drogowego z funkcjonariuszami policji, otrzymania opaski odblaskowej. Osoby posiadające prawo jazdy będą miały możliwość sprawdzenia jak prowadzi się pojazd pod wpływem alkoholu  – zakładając alkogogle – pod czujnym okiem instruktora jazdy, a osoby nie posiadające prawa jazdy będą mogły założyć alkogogle i przejechać pomiędzy ustawionymi słupkami  – wózkiem sklepowym. Będzie można sprawdzić jak działają w samochodzie pasy bezpieczeństwa wsiadając do symulatora dachowania. Dzięki uprzejmości OSR-u każdy zainteresowany będzie mógł dowiedzieć się jak postępować gdy na drodze wydarzy się wypadek drogowy a także nauczyć się udzielania pomocy przedmedycznej. Najmłodsi uczestnicy akcji będą mogli wziąć udział w konkursie dotyczącym przepisów ruchu drogowego. Akcję zamykać będzie poruszający spektakl pt. „Julka” oparty na prawdziwej historii młodej czternastoletniej dziewczynki, którą zabiła brawura kierowcy. Spektakl wystawiony będzie 22 listopada 2014r. o godzinie 16:00  w Lęborskim Centrum Kultury Fregata. 24 listopada spektakl będą mieli możliwość zobaczyć uczniowie lęborskich szkół.

Grupa artystyczna Enosis PaT Lębork zaprasza na fanpage PaT Lębork na portalu społecznościowym Facebook, gdzie zamieszczamy informacje dotyczące działalności grupy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*