Święto Niepodległości – Zaproszenie

11 listopada odbędą się główne uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Msza Św., złożenie kwiatów pod Obeliskiem, parada rekonstruktorów, koncerty oraz projekcja filmu. 

 

I TY MUSISZ TAM BYĆ, TO ŚWIĘTO KAŻDEGO POLAKA

 

Autorem plakatu jest Piotr ‚Gorg’ Gorczyca, zdjęcie wykonał Piotr Deyna – fotoreporter LeborkNEWS.pl, a pomysłodawcą i organizatorem projektu Marcin Ramczyk – prezes Lęborskiego Bractwa Historycznego.

 

Msza Św. i uroczystości pod Obeliskiem

Uroczystości rozpocznie o godz. 10.00 Msza Św. w Sanktuarium św. Jakuba Ap.

Po mszy (godz. 11.00) przemarsz pod Obelisk Niepodległości, gdzie o godz. 11.20 nastąpi złożenie kwiatów, okolicznościowe przemówienia, Apel Pamięci i salwa honorowa (1 Lęb. Batalion Zmechanizowany) oraz występy artystyczne (w wykonaniu Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska” oraz uczniów Gimnazjum nr 2). Uroczystość pod Obeliskiem zakończy parada rekonstruktorów.

 

Wspólne śpiewanie Pieśni Patriotycznych

Tradycją Święta Niepodległości w Lęborku stało się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, na które zaprasza LCK „Fregata”  na godzinę 13.00.

To już czwarte lęborskie Wspólne Śpiewania Pieśni Patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Impreza jest jedną z nielicznych okazji do wspólnego przypomnienia sobie starych polskich piosenek i pieśni patriotycznych.

- Zapraszamy szczególnie rodziny wraz z dziećmi – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”.  – Poprzednie dwie edycje wspólnego śpiewania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, więc i w tym roku liczymy na to, że Lęborczanie będą chcieli razem pobawić się śpiewając.

Imprezie będzie towarzyszyła aukcja prac wykonanych przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko”. Teksty pieśni zapewniają organizatorzy. Impreza odbędzie się w poniedziałek 11 listopada w Sali Kinowej LCK „Fregata”. Początek o godzinie 13.00.

 

Gęsina na Świętego Marcina

O godz. 16.00 odbędą się warsztaty kuchni dawnej w baszcie nr 32 przy ul. Korczaka. Rycerze wspólnie z uczestnikami będą przyrządzać Gęś po staropolsku.

 

Koncert okolicznościowy

O godz. 18.00 wszyscy chętni będą mogli wysłuchać okolicznościowego koncertu chóralnego. Wykonawcami będą:  Chór Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w  Bukowinie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Sierakowice, Symfonicy Gdańscy, Chór Gminy Cewice.

Wstęp wolny.

 

Projekcja filmu

W lęborskim Muzeum w dniu 11 listopada wyświetlany będzie film „Kształtowanie się polskich granic w latach 1918-1922”  Godziny projekcji: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.

 

Zapraszamy do czynnego udziału w imprezach!

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • email
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Wykop

2 komentarzy

 1. Kuraś

  Plakat nie trafiony, rycerze i legionista rzymski ….11 listopad 1918…???
  ale technicznie fajnie wygląda.

  • wtajemniczony

   Idea była taka, że na plakacie miały być wszystkie służby mundurowe (wojsko, policja, straż, harcerze, itp.), bractwo historyczne i rzymianie. Niestety do zdjęcia przyszli tylko rycerze i rzymianie. Reszta ……….

Dodaj komentarz

*