Koncert „Ballady i Romanse Rosyjskie” w wykonaniu Julii Vikman – Konkurs

W sobotę – 7 września 2013r. o godzinie 19:00 w Karczmie Rycerskiej Julia Vikman zagra utwory ze swojej nowej płyty „Ballady i Romanse Rosyjskie”, która latem tego roku pojawiła się w polskich sklepach.

Wśród nich będą utwory z repertuaru wielkiego poety Bułata Okudżawy i legendarnej Anny German.  Piosenki – takie jak „Gari gari maja zwezda”, „Modlitwa” , a także znane hity z repertuaru Żanny Biczewskiej, Marka Bernesa i Czeslawa Niemena. „Podmoskiewskie wieczory”, „Oczy czarne”, „Brodziaga”, „Kolokolczik”, „Trojki dwie”, „Ciemna noc”, „To Ostatnia Niedziela” i wiele innych.

Wstęp na koncert 15 zł po wcześniejszej rezerwacji pod nr. tel. 694 529 041 lub 694 225 100

 

Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego. Uczyla się w Akademii Muzycznej w klasie fortepianu oraz sama uczyla muzyki.

YouTube Preview Image

 

Po przeprowadzeniu się do Polski (Gdańsk), Julia rozpoczyna karierę solową i zakłada swój zespół JVB.

Duże zainteresowanie Świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu „Ballady i Romanse Rosyjskie”. Z tym projektem w wersjach ESTRADOWO i KAMERALNIE koncertuje w Polsce, Niemczech i Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

YouTube Preview Image

 

W roku 2008 Julia Vikman wydje nagraną w Radiu Gdańsk płytę pt. „Podmoskiewskie wieczory” www.cdrussianmusic.com ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

W maju 2012r. pojawił się drugi album Julii – „Bielyje rozy” www.belye-rozy.com.pl nagrany w Selecta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak „Kalinka” czy „Oczy czarne” wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu – jak piosenka „Milenkij ty mój”, wykonana pod gitarę klasyczną oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dźwięk XVI-wiecznych skrzypiec.

Ciekawostką jest fakt, że popularny utwór „To ostatnia niedziela” prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki – po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku – w wykonaniu gospodyni.

Po premierze 13  lipca 2013r. W sklepach pojawiła się trzecia płyta Julii Vikman pod tytułem “Ballady i romanse rosyjskie”, która już staje się kultową wśród znawców twórczości wielkiego poety Bułata Okudżawy i legendarnej Anny German.

————————————–

W związku z koncertem przygotowaliśmy 2 konkursy. Jeden konkurs odbędzie się na łamach portalu LeborkNEWS.pl a drugi na Facebooku.

W każdym konkursie rozlosujemy 2 płyty z repertuarem Julii Vikman

Odpowiedz na pytanie:

Ile utworów znajduje się na ostatniej płycie Julii Vikman pt. „Ballady i Romanse Rosyjskie”

 

Na odpowiedzi czekamy do czwartku (5.09.2013) do godz. 22:00

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*