„Nocna Zmiana Bluesa” zagra we Fregacie

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza w niedzielę 29 września 2013 roku na koncert Nocnej Zmiany Bluesa ze Sławkiem Wierzcholskim. Początek imprezy o godzinie 19.

- Występ tego zespołu to nie lada gratka dla fanów rocka i bluesa – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – W scenie LCK zobaczymy jedną z żyjących legend tego gatunku. Lider zespołu – Sławek Wierzcholski – jest uważany za najlepszego polskiego harmonijkarza. To drugi koncert Nocnej Zmiany Bluesa w Lęborku w ciągu ostatnich czterech lat. Tym razem grupa przyjeżdża do nas w ramach trasy z okazji jubileuszu 30-lecia zespołu.

Bilety w cenie 18 złotych można kupować w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz w CIT „Brama Kaszubskiego Pierścienia” w Lęborku przy al. Niepodległości 6

O zespole

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!

Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe!

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Świadczą o tym m.in. hasła w encyklopediach muzycznych, CD z serii „Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!

Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy, lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych.

Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami, zyskując akceptację tych słuchaczy, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie.

Nocna Zmiana Bluesa ma już trzydzieści lat. Jej koncerty to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!!!

 

Skład zespołu:

- Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna

- Marek Dąbrowski: gitara akustyczna

- Witold Jąkalski: slide guitar

- Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew

- Grzegorz Minicz : perkusja

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*