Podwyżka Burmistrza niezgodna z prawem (dodano video)

Wprowadzona tuż przed świętami podwyżka pensji dla Burmistrza okazuje się niezgodna z prawem.

Pensję podniesiono z 10330 zł brutto na 12540 zł brutto czyli o 2210 zł brutto więcej.

Zobacz → Wyższa pensja dla Burmistrza (relacja z sesji)

 

Według obowiązujących przepisów, które regulują wynagrodzenia dla samorządowców, Burmistrz nie może zarabiać więcej niż 12 365,22 zł.

Obecna podwyżka przewyższa tę kwotę o 174,78 zł

Okazuję się, że lęborscy radni stanowią prawo nie znając obowiązujących przepisów.

Za przyjęciem uchwały głosowało 12 Radnych: Adam Stenka, Małgorzata Bresler, Halina Łukian, Elżbieta Godderis, Marek Richert, Krzysztof Siwka, Jarosław Feszak, Mariola Motyl, Jarosław Gosz, Leszek Mielewczyk, Andrzej Gad, Marcin Milczewski.

Również radca prawny pracujący w urzędzie zatwierdził projekt uchwały pod względem formalno-prawnym, która jest niezgodna z prawem.

 

Video – Kontrowersyjna podwyżka

YouTube Preview Image

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • email
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Wykop

6 komentarzy

 1. Milena

  Dobrze, że to pokazujecie. J****e złodzieje!!!! Chciałabym dożyć chwili, kiedy ta k*****a ł***a stanie w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych. Tam miejsce tego NIEROBA!!!!!!
  A pan od Rzymian to chyba sobie kpi. Mam nadzieję, że mówiąc o wielkiej odpowiedzialnościo k*******o chciał wyrazić się sarkastycznie. Przecież k*****y nie rob NIC, a zarabia więcej niż prezydent RP. Niech się tym c**j udławi.

  Ze względu za użycie słów niecenzuralnych i obraźliwych post został zmieniony

 2. Doktor Julek

  Możecie chyba napisać – tak w ramach dodatkowej informacji, że radca prawny UM to Artem Baranowski, który oferuje swoją pomoc przy ul. Krzywoustego 1, w ramach porad prawnych fundacji „Parasol”.

 3. Antoś

  Czas na zmiany i to szybko.Dość mam tych oszustów i mafiozów.To szajka której zależy tylko na własnym dobru.Szybko referendum trzeba robić.Pomożecie?

 4. luki

  Nie no to jest niewiarygodne, normalnie szczyt galopującej bezczelności, jak można być tak obłudnym i zakłamanym, głosić wszem i wobec że mamy kryzys, nie ma na nic pieniędzy, dziurę w budżecie trzeba łatać podwyżkami dla mieszkańców, a sobie na oczach wszystkich z perfidnym uśmiechem na gębie dawać podwyżki. W normalnym cywilizowanym kraju typu Niemcy, czy kraje skandynawskie, to by było nie do pomyślenia, tam ludzie mają honor i wewnętrzną uczciwość, wstydzili by się wyciągać rękę po publiczne pieniądze, mając np. przed oczami sytuację młodych ludzi, taką jaka jest w Lęborku. Młodzi ludzie nie mają żadnych perspektyw, muszą robić za grosze jak „murzyni” we własnym kraju, albo w ogóle nie mają pracy, są poniżani na każdym kroku, ich samoocena, oraz poczucie własnej wartości sięga czasami dna, a godziny spędzone w tym naszym patologicznym, przesiąkniętym kolesiostwem, kumoterstwem i korupcją Urzędzie Pracy, jest jak droga krzyżowa przez pole minowe. Ale co z tego, to nasze lęborskie bydło zasiadające w radzie miasta nie ma z tym żadnych problemów, ich głównym celem jest wyrwać jak najwięcej z koryta do którego się przyssali, oraz nie dać się od niego oderwać zapewniając sobie elektorat publicznymi pieniędzmi. Dla mnie to są sępy które żerują nad publicznymi pieniędzmi jak nad padliną, nie mają zasad ani honoru ich głównym celem jest się nachapać jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, nie zważając na konsekwencję, te głąby nie rozumieją że takimi działaniami srają do własnego gniazda, niszczą to miasto krusząc jego fundamenty, którymi była uczciwość, sprawiedliwość i transparentność.
  Tak to już jest w tej polityce, dużo ludzi nie chodzi na wybory, bo nie widzą sensu, nie wierzą w swoją siłę głosu, nie są w stanie uwierzyć w to że jak się zmobilizują to będą w stanie zwyciężyć z tymi świniami przy korycie. A druga strona wręcz przeciwnie, są zmobilizowani i zmotywowani, dobrze rozumieją zasady demokracji i je w bardzo skuteczny sposób wykorzystują, za publiczne pieniądze oraz etaty w administracji zapewniają sobie ogłupiony elektorat, który dla ratowania swojej dupy i zapewnienia sobie spokojnej przyszłości jest w stanie zagłosować za najidiotyczniejsza kandydaturą, nie ma co się oszukiwać, tego typu działania śmiało można nazwać układami, klikami, a nawet i mafią.

 5. Tak Burmistrz Starostwo wszędzie tylko sobie podwyżki dają i nagrody za co ciekawe chyba za to że nic nie robia tylko siedzą na stołkach i myslą jak tu uciąć dla Mops dla bezrobotnych a potem narzekają że nie ma miast pieniędzy a może tak dać innym a nie sobie tylko kraść MZB

 6. MZGK nie ma pieniędzy na remoty mieszkań domów wymiany okien może zadbaliby o budynki ale po co przecierz Burmistrz ma to daleko w tyle co sie dzieje tylko z żurami na ulicy rękę podaje nie raz to widziałam na własne oczy za Klaty Burmistza cos było a ten nic nie robi !!!

Dodaj komentarz

*