Podwyżka dla Burmistrza – drugie podejście (dodano Video)

Po raz drugi lęborscy rajcy debatowali nad podwyżką wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Witolda Namyślaka.

Podniesienie pensji Burmistrza, które odbyło się na poprzedniej sesji Rady Miasta okazało się nie prawne i uchwała została uchylona przez Wojewodę.

Zobacz → Wyższa pensja dla Burmistrza

Zobacz → Podwyżka Burmistrza niezgodna z prawem

 

Wniosek o podniesienie wynagrodzenia został złożony po raz drugi. Tym razem grupa 13 radnych wnioskowała o podniesienie wynagrodzenia o 1590 zł brutto. Czyli  z obecnych 10330 zł brutto na 11920 brutto.

Jak widać tym razem odrobili lekcje i zmieścili się w pułapie 12 365,22 zł., czyli maksymalnej kwocie jaką może zarabiać Burmistrz.

 

 Po projektem uchwały podpisali się: Adam Stenka, Małgorzata Bresler, Halina Łukian, Elżbieta Godderis, Marek Richert, Krzysztof Siwka, Jarosław Feszak, Mariola Motyl, Jarosław Gosz, Leszek Mielewczyk, Andrzej Gad, Marcin Milczewski i Jarosław Litwin.

Po burzliwej dyskusji uchwała została przegłosowana 12 głosami „za”, 5 „przeciw”, 2 „wstrzymujące się”.  Podczas głosowania było obecnych 19 radnych. Radny Jarosław Litwin wyszedł przed głosowaniem. Natomiast radny Leszek Leciejewski był nieobecny.

Podczas dyskusji i głosowania nad tym punktem również nieobecny był Burmistrz Witold Namyślak

Video - Podwyżka dla Burmistrza – drugie podejście

YouTube Preview Image

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • email
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Wykop

7 komentarzy

 1. I to postawili na swoim i przeforsowali to co chcieli-kochani radni.To są bohaterzy-podziwiam ich i jednoczesnie współczuję im.Jestem pewny że niektórzy inaczej mysla ale juz nie maja innego wyjścia jak robić to co każe im burmistrz.Pozdrawiam radnych ostatniej kadencji-nikt was wiecej nie wybierze.

  • Jerzy

   Ława milczących sprzedawczyków. Burmistrz skulił kitę i niech się dzieje ustalony scenariusz…. Opozycja robi co może, niestety w tych kupionych sferach pozostaje to tylko tańcem chochoła.

 2. Nie lubie Pana Panie burmistrzu.Liczyłam że jednak jest mniej pazerny.

 3. Mariola

  Jajca na żywo. Tak się kradnie na legalu. Szreder słychać konkretnie się wypowiada, reszta to szkoda gadać, a przewodniczący rady chyba przedawkował meliskę, leniewiec to przy nim struś pędziwiatr.

 4. Marcin

  Ława milczących sprzedawczyków. Burmistrz skulił kitę i niech się dzieje ustalony scenariusz…. Pan Szreder i opozycja robi co może, niestety w tych kupionych sferach pozostaje to tylko tańcem chochoła.

 5. No tak Panie Burmistrzu gratulacje nic pan nie robi ale kasę to potrafi pan brać!!!!!

  • antyburmistrz

   hyhy… no po to przecież skrócił sejmową kadencję, żeby w Lęborku zrobić skok na kasę :D Nie ważne gdzie, nie ważne jak, byle pod dupskiem było ciepło i konto w banku puchło. Ludzie! Idżcie do wyborów, żeby zagłosować na zupełnie innych poza tą koalicyjną sitwą niemoralnych burasów!

Dodaj komentarz

*