Kręcą film w Łebie

Sierpień w Łebie kończy się pod hasłem „Łeba filmowa”. Ekipa realizuje zdjęcia do filmu pt. „Disco Polo”.

Akcja filmu rozgrywa się na początku lat 90-tych, kiedy powszechna w naszym społeczeństwie była nadzieja, że Polska stanie się drugą Ameryką. Ten film jest próbą uchwycenia początków muzyki Disco Polo na tle prezentacji historii drogi do kariery muzycznej dwójki przyjaciół, ich marzeń, rozczarowań, fascynacji w świecie pełnym zagrożeń rodzącego się krajowego „show buissnesu”. To film o miłości, pasji i karierze, o tym jak ‘Królem Świata’ zostaje się w pięć minut. Jest to dokumentacja początków gatunku muzycznego, który po sukcesie w latach 90 XX wieku, znów święci triumfy. Reżyserem filmu jest Maciej Bochniak, scenarzysta, fotograf, absolwent Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi, laureata między innymi, Nagrody Publiczności na Przeglądzie Polskiego Kina Niezależnego na Festiwalu Filmowym Gdynia 2012, za film ‘Pokój’. Projekt ‘Disco Polo’ będzie jego debiutem fabularnym. W rolach głównych występują aktorzy młodego pokolenia: Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Piotr Głowacki, Aleksandra Hamkało. Towarzyszyć im będą m.in.: Tomasz Kot, Jacek Koman, Janusz Chabior, Iwona Bielska, Weronika Książkiewicz, Rafał Maćkowiak, Mariusz Jakus oraz popularni wykonawcy muzyki discopolo – Tomasz Niecik i Radosław Liszewski.

Swoją aprobatę w kwestii realizacji filmu na terenie miasta podkreśla Burmistrz Miasta Łeby Andrzej Strzechmiński -Uważam projekt za ważny dla Miasta Łeby zarówno z przyczyn promocyjnych, jak i ekonomicznych. To szansa pokazania Łeby jako miasta przyjaznego filmowcom, wolnego od barier biurokratycznych, otwartego na nowe wyzwania. Powstały w ten sposób film będzie interesującym materiałem promocyjnym o wysokich walorach technicznych i scenograficznych, które przyczynią się do osiągnięcia zasadniczego celu, jakim jest pozytywna prezentacja naszego miasta.

Zdjęcia do filmu DISCOPOLO rozpoczęły się na początku sierpani (06.08) br. Realizowane są na terenie 3 województw: kujawsko-pomorskiego w Bydgoszczy, mazowieckiego w Warszawie i pomorskiego w Łebie. Realizacja zdjęć zakończy się pod koniec września.

Zdjęcia w Łebie realizowane są na terenie Kapitanatu Portu Łeba, na plaży A oraz w Klubie Costa Dorada, na terenie Wesołego Miasteczka przy Kanale Portowym, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, a także w okolicach Łeby na starym lotnisku w Maszewku oraz w stadninie koni „Pod Gołębnikiem” w Nowęcinie. Zdjęcia realizowano jeszcze w Warszawie oraz Bydgoszczy.

———-

Agnieszka Pałac i Paweł Dąbrowski
Zespół Centrum Informacji Turystycznej w Łebie****
Słowa Agencji PR zajmującej się promocją filmu

O FILMIE:

DISCOPOLO to film o kulturowym i socjologicznym fenomenie, który porwał miliony Polaków. Opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią, historia młodych utalentowanych muzyków z małej miejscowości gdzieś w Polsce, którzy w brawurowy sposób dążąc do spełnienia swoich marzeń, osiągają szczyty list przebojów.

Wielka transformacja lat 90. Polska gorączka złota. Wolny rynek, hajs. „Kto nie ma nic, nie ma nic do stracenia”, „Czasy teraz takie, że nic tylko brać”, „Oto kapitalizm lat 90., polska wersja Ameryki” – mówią bohaterowie filmu. Otwierają się możliwości przed tymi, dla których szans wcześniej nie było. Pionierzy ruszają na nowy Dziki Zachód – w świat DISCOPOLO.

Napędzani brawurą, młodością i talentem, Tomek i Rudy montują zespół. Pierwszy pisze teksty od serca i tak też je wykonuje, drugi wibruje w identycznym rytmie tworząc do nich muzykę. Od czasów Lennona i McCartneya nie było takiego duetu. W Polsce oczywiście.

Odurzająca atmosfera i hiperrealizm amerykańskiej rzeczywistości na polskiej ziemi – wszystko to w zaskakującej, przełamującej kinowe konwencje i schematy, najnowszej produkcji ALVERNIA STUDIOS!
O PRODUKCJI:

Zdjęcia do filmu DISCOPOLO rozpoczęły się 6 sierpnia 2014 roku. Realizowane są na terenie 3 województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i pomorskiego. Ostatni klaps na planie DISCOPOLO padnie pod koniec września w Warszawie.

W rolach głównych występują najzdolniejsi polscy aktorzy młodego pokolenia: Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Piotr Głowacki, Aleksandra Hamkało.

Partnerować im będą m.in.: Tomasz Kot, Jacek Koman, Janusz Chabior, Iwona Bielska, Weronika Książkiewicz, Rafał Maćkowiak, Mariusz Jakus oraz popularni wykonawcy muzyki discopolo – Tomasz Niecik i Radosław Liszewski.

Film reżyseruje Maciek Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu MILIARD SZCZĘŚLIWYCH LUDZI, którego tematem była chińska przygoda zespołu Bayer Full. Bochniak, scenariusz do DISCOPOLO napisał wspólnie z (debiutującym w roli scenarzysty) Mateuszem Kościukiewiczem, znanym kinomanom m.in.: z brawurowej kreacji aktorskiej w filmie Jacka Borcucha WSZYSTKO, CO KOCHAM.

fot. Lidia Sokal

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*