Przeciw wakacyjnej nudzie – nauka na wesoło

Czym są i jak się zachowują ciecze nienewtonowskie, dlaczego magnes raz przyciąga, a raz odpycha drugi magnes, do czego służą filtry w stacji uzdatniania wody – to tylko kilka zagadnień z zakresu wiedzy przekazywanej najmłodszym podczas letnich zajęć Klubu Akademii Nauki w Lęborku. Eksperymentom towarzyszy oczywiście wesoła zabawa.

- Do stworzenia Wakacyjnego Klubu Akademii Nauki w Lęborku nakłonili nas rodzice, których dzieci uczęszczają na zajęcia Akademii Nauki w czasie roku szkolnego – mówi Iwona Żbikowska, właściciel firmy „Supra”, która jest jedynym na Pomorzu licencjonowanym ośrodkiem  AN – największej sieci edukacyjnej w Polsce, zajmującej się docieraniem do zasobów człowieka i rozwojem jego możliwości – Podobnie jak poza okresem wakacyjnym, tak i teraz uczymy poprzez zabawę, staramy się również pobudzić dzieci do kreatywnego myślenia i tzw. „ciekawości świata”. Przede wszystkim jednak, chcemy dzieciom zorganizować czas, by nie nudziły się w wakacje, a jednocześnie miały fachową profesjonalną opiekę.

W Lęborku Akademia Nauki realizuje programy edukacyjne od 7 lat. Dostosowane są one do wieku i zdolności poznawczych uczestników. Najmłodsza grupa dzieci to 3-4 latki, najstarsi uczestnicy to młodzież na granicy pełnoletności.
Wakacyjny Klub AN przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-10 lat. Zajęcia, realizowane pod opieką wykwalifikowanych trenerów Akademii są przygotowane na każdą pogodę. Dzieci poprzez zabawę uczą się, poznają, eksperymentują, doświadczają, tworzą, odkrywają i rozwijają swoje talenty, dają upust swojej ogromnej kreatywności i zawierają nowe przyjaźnie, a co najważniejsze – w trakcie edukacyjnych zabaw wyrabiają w sobie umiejętność nawiązywania pozytywnych relacji interpersonalnych. - Pomimo dużego zróżnicowania wieku i zainteresowań dzieci, wspólnie stworzyliśmy zgraną drużynę, która dzielnie stawia czoło różnorodnym misjom i zadaniom, wspierając się nawzajem – mówi Iwona Retman, trenerka Akademii Nauki w Lęborku.

Oprócz zabaw i eksperymentów, dzieci realizują także zadania konstrukcyjno – twórcze, w których mogą uwolnić swoją kreatywność, dokonując wynalazków. Wszystkim działaniom towarzyszą zabawy integracyjne, które oprócz możliwości rozładowania energii, uczą komunikacji i tak potrzebnych cech we współczesnym świecie jak szacunek do siebie i innych oraz troska o drugiego człowieka.

Wakacyjny Klub Akademii Nauki to również okazja do zachęcenia tych, którzy po raz pierwszy z programami Akademii zetknęli się właśnie teraz, do uczestnictwa w konkretnych programach AN, realizowanych w czasie roku szkolnego. Czym jest Akademia, jak działa i jakie korzyści daje dzieciom, można również sprawdzić podczas Dni Otwartych, które w tym roku zaplanowano na 6 i 13 września.

 

Więcej szczegółów na temat Akademii Nauki i wakacyjnych działań znajduje się na stronie internetowej Akademii Nauki w Lęborku. Wystarczy kliknąć w zamieszczony obok banner Akademii.

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*