Rekrutacja 3.0: pierwszy portal, który selekcjonuje najlepsze oferty pracy branży IT w Polsce

W odpowiedzi na intensywnie rozwijający się rynek pracy IT, ogólnopolska Firma informatyczna znad Wisły z pomocą łódzkich programistów stworzyła portal pracy dedykowany specjalistom z branży technologicznej  w Polsce. Serwis superpraca.it oparty jest na wyselekcjonowanych ofertach pracy, które dają gwarancję atrakcyjnego wynagrodzenia, ciekawego projektu, rozwojowych wyznawań i elastyczności pracy. 

Z informacji branżowych wynika, że ponad połowa specjalistów i menadżerów planuje zmianę dotychczasowego miejsca pracy w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wielu z nich przegląda oferty pracy celem znalezienia nowego pracodawcy, który zainteresuje ich swoją unikalną ofertą. Specjaliści ds. IT otwarcie przyznają, że są gotowi rozważyć ofertę zmiany pracy – jeśli ta jest atrakcyjniejsza od aktualnej.

Wychodząc na przeciw specjalistom ds. IT, grupa utalentowanych programistów i innowatorów rekrutacji postanowiło stworzyć narzędzie, które odpowie na potrzeby tych pracowników, którym zależy na zmianie pracy na lepszą. Idea projektu zakłada selekcję i wybór najlepszych ofert pracy dostępnych na rynku branży IT. Nad doborem merytorycznym stoją eksperci z zakresu rekrutacji oraz programiści, którzy określają atrakcyjność oferty.

Użytkownicy otrzymują oferty, w których kandydat ma gwarancje ciekawego projektu i szansę na rozwojowe wyzwania.  Z kolei przyszły pracodawca jest w stanie zapewnić pensje nie do odrzucenia, przyjazną atmosferę, elastyczność pracy oraz prestiż. Fachowiec IT dostaje wyjątkowe oferty, bez wertowania setek ogłoszeń, którymi nie jest zainteresowany.

Dla większości moich znajomych poszukiwanie wyjątkowej pracy stanowiło długi proces wysyłania wielu CV. Wiele czasu spędzonego na spotkaniach rekrutacyjnych nie przynosiło najczęściej zakładanych rezultatów, a idealna praca zostawała w sferze marzeń - mówi Marcin, Programista CONNECTIS

Popyt na specjalistów rośnie. I nie zmaleje.

Firmy z sektora IT mają duży problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. Polski rynek pracy cierpi na od kilku lat na niedobór informatyków. Z badań firmy Sedlak & Sedlak wynika, że brakuje 50 tysięcy fachowców, którzy są aktualnie potrzebni krajowej gospodarce. W Unii Europejskiej licznik deficytu inżynierów informatyki wskazuje 300 tysięcy osób. W przyszłym roku może dobić do liczby 500 tysięcy. Analizy wskazują wyraźnie, że rozwój zapotrzebowania na specjalistów IT stale rośnie. To pozwala nam wnioskować, że ofert pracy będzie przybywało. Wybór najlepszych będzie, a właściwie już jest bardzo trudny. Dlatego superpraca.it jest naturalnym narzędziem selekcji dla każdego fachowca, który szuka wyjątkowej oferty pracy.

Wyspecjalizowani fachowcy oraz managerowie IT mogą przebierać w ofertach. Należą do elitarnej grupy osób na rynku pracy, które mogą sobie pozwolić na podwyższenie wymagań w stosunku do pracodawcy.

 SUPER PRACA jest skierowana do wymagających specjalistów IT. To przestrzeń, w której gwarantujemy tylko wyjątkowe propozycje współpracy. Zależy nam, aby każdy kto zgłosi się do udziału w jednej z naszych misji miał świadomość tego, że w danym projekcie ma realny wpływ na dynamicznie rozwijający się świat biznesu i technologii. ” – mówi Piotr Lemieszek, Senior Marketing Specialist CONNECTIS_

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*