Dwa sparingi Pogoni

W ubiegłym tygodniu podopieczni Sobiesława Przybylskiego rozegrali dwa sparingi. Niestety oba zakończyły się przegraną Pogonistów.

Sparing, 19 lutego 2014r. godz. 18.30 

Pogoń Lębork – Pomorze Potęgowo 0:2 (0:2) 
bramki: 0:1 Bukowski (’47 k.-), 0:2 Pytlak (’89)

Pogoń: Czekirda – Wesserling, Jasiński, Musuła, B. Żmudzki, Morawski (’46 Naczk), Łapigrowski, Kołucki, Stankiewicz, Sychowski, Waczkowski

Pomorze: Kotłowski (’46 Kościelecki) – Zając (’46 Bukowski), Pietrzyk, Iwański, Pionk (’46 Ulanowski), Roeske (’46 Kleser), Solczak, Sawicki (’46 Bębenek), Mikołajczyk D. (’46 Kwaśnik), Pytlak, Laskowski

Siódmy sparing Pogoni za nami. Tym razem przeciwnikiem biało-niebiesko-czerwonych było III-ligowe Pomorze Potęgowo. - Bardzo chciałem by zespół dobrze zagrał w obronie. W ostatnich 2 meczach straciliśmy aż 9 goli, teraz było znacznie lepiej - mówił o taktyce na mecz trener Sobiesław Przybylski. I faktycznie defensywa Pogoni wyglądało o niebo lepiej, w porównaniu z meczem z Gedanią. Tym razem w wyjściowej „11” zagrał Jasiński, Wesserling i Musuła, który na dobre wrócił do treningów i gry po przerwie spowodowanym kursem trenerskim.

Pierwszy gol padł w 47 minucie po rzucie karnym sprowokowanym faulem przez naszego bramkarza. W II połowie gra Pogoni była poprawna, zespół stwarzał dużo sytuacji podbramkowych, brakowało jednak tej kropki nad ‘i”. Wynik ustalił po kontrze tuż przez końcowym gwizdkiem Pytlak.

YouTube Preview Image
mat. video dzięki uprzejmości PogońGolTV

Sparing, 22 lutego 2014r. godz. 13.00 
Pogoń Lębork – Radunia Stężyca 1:2 (0:1) + foto
bramki: 0:1 B. Stencel (’21), 1:1 Waczkowski (’48 – asysta stankiewicz), 1:2 Węsiora (’90)

Pogoń: Czekirda (46′ Łapigrowski) – Bulczak (46′ Bach), Jasiński, Janowicz, Fudala,  (46′ B.Żmudzki), Łapigrowski, Morawski (46′ Weserling), Sychowski, Naczk (46′ Stankiewicz), Waczkowski, Kolke (46′ Kołucki)

Radunia: Literski – Maszk, Hinc, Hinca, Bruski, Stencel, Hoffman, Biber, Szulfer, Mejer, Groth
Zmiennicy: Ochal, Macholl, Cichosz, Węsiora, Wiczkowski, Zigert

W kolejnym meczu kontrolnym Pogoń zmierzyła się na swoim boisku z piątoligową Radunią Stężyca. Mimo wielu okazji do zdobycia bramki, lęborczanie przegrali spotkanie.

- Stworzyliśmy sobie dogodne sytuacje, ale nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Graliśmy z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, kontrowaliśmy sytuację na boisku, ale przegrywamy spotkanie. Nie wiem czym to może być powodowane, będę rozmawiał z zawodnikami - powiedział po meczu Sobiesław Przybylski, trener drużyny Pogoni.

Kolejne sparingi seniorów Pogoni:

26 lutego (środa) godz. 18.30

Pogoń Lębork – Lechia II Gdańsk

1 marca (sobota) godz. 13:00

Pogoń Lębork- Jantar Ustka

 

——–

mat. prasowy Pogoń Lębork

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*