GIVOVA CUP – o krok od zwycięstwa

15 lutego 2013 w Tuchomiu odbyły się w mocnej obsadzie Mistrzostwa Pomorza w Halowej Piłce Nożnej GIVOVA CUP. W rozgrywkach rocznika 2000 udział wzięła drużyna Pogoni/UKS Trójki Lębork trenera Andrzeja Kaufmanna.

Podobnie jak to miało miejsce w lęborskich zmaganiach juniorskiej ligi halowej Pogoniści o zwycięstwo w imprezie zawalczyli z rówieśnikami z Gryfa Słupsk.

Nasza drużyna wylosowana została do grupy B.

W pierwszym meczu chłopcy zmierzyli się z Bytovią Bytów. Do przerwy było już 3:0 dla lęborczan, po przerwie chłopaki dorzucają kolejne trzy gole. Pogoń – Bytovia 6:0 i gole Jakuba Krefta, Kacpra Truszczyńskiego – 3, Dawida Młyńczyka i samobójcza.

W drugim meczu Wybrzeżem Objazda, powtórka z poprzedniego spotkania i taki sam wynik. Gole Dawid Młyńczyk – 2, Jakub Cierocki – 3 i Kreft.

W trzecim meczu grupowym gra z Czarnymi Czarne, którzy po wcześniejszych spotkaniach aspirowali do drugiego miejsca w naszej grupie. Do przerwy jest już 5:0 dla Pogonistów, a mecz kończy się hokejowym wynikiem 11:0. Trener Czarnych po meczu powiedział, że dawno nikt tak jego zespołu nie skarcił, to był prawdziwy pokaz siły naszego zespołu i wyraźnie wysłany sygnał, że naszym celem jest finał tych zawodów. Bramki w tym meczu strzelali: Jakub Cierocki – 5, Bartek Łosiak – 3, Nurenberg, Młyńczyk, Truszczyński.

Z kompletem punktów i bez straty bramki nasz zespół wchodzi do półfinałów. Tam na lęborczan czeka Jantar Ustka. Do przerwy zespół Pogoni prowadzi 1:0, a mecz kończy się zwycięstwem 4:0. Bramki: Dawid Młyńczyk, Bartek Łosiak – 2, samobójcza.

O zwycięstwo zespół Pogoni zagrał z Gryfem Słupsk. Na szczęście w składzie młodej Pogoni był już Dawid Młyńczyk, który zdobywa pierwszego gola w meczu. Drużyna kontroluje mecz i szuka sytuacji na podwyższenie. Gryf rozbija się o naszą linię defensywną, a 30 sekund przed końcem pierwszej połowy przeprowadza kontrę, która kończy się bramką na 1:1. W przerwie trener Andrzej Kaufman motywuje chłopców i udziela kolejnych wskazówek. Po przerwie piękna wymiana ciosów obu zespołów i lekka przewaga Pogoni. Nasza drużyna gra mądrze, a Młyńczyk na szpicy co rusz stwarza zagrożenie pod bramką przeciwnika. Niestety, 2 minuty przed końcem Gryf strzela drugiego gola. Po stracie zespół rzuca się do odrabiania strat, Gryf rozpaczliwie broni zaliczki i swój cel osiąga, wygrywając turniej.

Medale i puchar za drugie miejsce w turnieju dla zespołu Pogoni/UKS Trójki Lębork wręczał Wójt Gminy Tuchomie Jerzy Kiedrowski. Dodatkowo Jakub Cierocki otrzymuje nagrodę w klasyfikacji na najskuteczniejszego zawodnika turnieju mając na swoim koncie 8 bramek. Z kolei Dawid Młyńczyk zdobywa tytuł najlepszego zawodnika turnieju GIVOVA CUP.

- Nasz bilans w tym turnieju to 4 bardzo wysokie i efektowne wygrane oraz jedna porażka w finale. Bilans bramkowy 28:2 - podsumowuje występ kierownik zespołu Tomasz Białobrzeski. - Po imprezie otrzymaliśmy zaproszenie od trenera zespołu Jantara Ustka na turniej halowy w Ustce w marcu. Zostaliśmy pochwaleni przez organizatora turnieju który podkreślił że dawno nie było w GIVOVA CUP tak pięknego finału, w którym było co niemiara piłkarskich fajerwerków i tak wielkiej dramaturgii. A z Gryfem może spotkamy się w Ustce, i jak mawia stare polskie przysłowie, do trzech razy sztuka… 

Skład drużyny Pogoni/UKS Trójki Lębork: Dawid Soszler, Filip Drywa, Dawid Młyńczyk, Jakub Cierocki, Kacper Truszczyński, Bartek Łosiak, Jakub Kreft, Damian Białobrzeski, Igor Bartoszek i Igor Nurenberg

Tabela końcowa turnieju GIVOVA CUP:

1. Gryf Słupsk
2. Pogoń Lębork 
3. Jantar Ustka
4. Czarni Czarne
5. GKS Myśliwiec Tuchomie
6. Bytovia Bytów
7. Start Miastko
8. Wybrzeże Objazda

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*