3 kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów „A”, 8 września 2012r. godz. 11
Pogoń Lębork – Arka Gdynia 2:7 (1:3)
bramki: Raguza, Waczkowski

Pogoń: Czekirda (Gaffke) – Bulczak, Butowski, Sadurski, Janowicz, Fudala, Raguza, Miasnikow (Jastrzębski), Sadowski, Naczk, Waczkowski

Tylko 2 zawodników rezerwowych (Gaffke i Jastrzębski) miał do dyspozycji w meczu z Arką trener Małecki. Główny powód krótkiej ławki to plaga kontuzji która nawiedziła drużynę.

Początek spotkania z czołową drużyną regionu wyglądał całkiem przyzwoicie. Goście pierwsi strzelają gola, ale kontra Pogonistów może być ozdobą każdego spotkania. Rajd przez pół boiska Sadowskiego, dogranie do Naczka, a ten wypuszcza piłkę w kierunku Raguzy, który kieruję piłkę do pustej bramki. W 25 minucie mamy wiec 1:1. Pod koniec I połowy Arka strzela na 2:1, chwilę później sędzia dyktuje kontrowersyjnego karnego po wślizgu Sadurskiego. Do przerwy Pogoń przegrywała więc 3:1. Na początku II połowy na 3:2 strzela Raguza. Niestety od 60 minuty młodzież z Lęborka opadła z sił, a Arka co można było się spodziewać atakowała bez ustanku zdobywając jeszcze 4 gole.
- Mecz bardzo szybki, twardy, w I połowie zagraliśmy bardzo ładnie, z zaangażowaniem, w drugiej połowie chłopcy opadli z sił, także z powodu braku zmienników na ławce rezerwowych - powiedział po spotkaniu trener Andrzej Małecki. - Moja drużyna pokazała że potrafi grać i jestem optymistą przed kolejnymi spotkaniami.

2 kolejka Słupskiej Klasy Okręgowej Junior „A”, 9 września 2012r. g. 11
Jantar Ustka – Pogoń Lębork 8:2 (4:0)
bramki: Jastrzębski x2

Pogoń: Łapigrowski (Labuda) – Wos, Labuda P., Tomaszewski (Benke), Chojnacki, Wierzbowski, Śliwiński, Wijatkowski, Czyżewski, Keler (Jastrzębski), Oszmaniec (Kołodziejski)
Niespodziewanie wysoką porażką zakończył mecz juniorów starszych Pogoni w Słupskiej Klasie Okręgowej. - Straciliśmy trochę głupich bramek, nam też za bardzo nie wychodziły akcje ofensywne więc wyjazd do Ustki do udanych zaliczyć nie można. Gospodarze pokazali szybka piłkę i przede wszystkim byli bardzo skuteczni - powiedział po spotkaniu trener Rafał Bartoszek.

1 kolejka Słupskiej Klasy Okręgowej Junior „B”, 9 września 2012 r. godz. 12
Pomorze Potęgowo – Pogoń Lębork 2:3 (1:0)
bramki: Szarkiel x2, Sośnicki

Pogoń: Gębski – Ryta, Śliwiński, Bartosiak, Kmita, Gozdowski (Lange), Zanewycz (Romaniszyn), Majewski, Potrykus (Pobłocki K.), Sośnicki (Pobłocki M.), Szarkiel

Bardzo ciekawy mecz mogli zobaczyć kibice Pomorza Potęgowo w juniorskim meczu z Pogonią Lębork w Potęgowie. Mogli ale ich nie było, szkoda. Od początku spotkania sędzia Sebastian Myszk miał pełno pracy. Już w 4 minucie gospodarze wyprowadzili szybką akcję i wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Pomorza faulował Szymon Kmita. Sędzia pokazał za to zagranie żółtą kartkę. Później do 40 minuty było dużo walki którą z racji lepszych warunków fizycznych często wygrywali Pomorzanie, ale nie umieli strzelić bramki. Wyglądało na to że do przerwy będzie bezbramkowo i kiedy wszyscy czekali na przerwę indywidualną akcję przeprowadził zawodnik gospodarzy. Minął dwóch obrońców i strzelił precyzyjnie obok bramkarza.

W 2 połowie ponownie mecz zaczyna się od żółtej kartki. Tym razem podczas próby szybkiego wznowienia gry przez bramkarza gospodarzy w niedozwolony sposób przeszkadza Sośnicki. W 55 minucie doprowadzamy do remisu. Dobre podanie z prawego skrzydła posyła Mateusz Lange do Sośnickiego, ten dośrodkowuje płasko do Szarkiela, który wyprzedzając obrońcę pewnie strzela w krótki róg z 8 metrów. 5 minut później dobrze dysponowany tego dnia Szarkiel ucieka obrońcom i strzela z ostrego kąta. Bramkarz gospodarzy broni, ale piłka odbija się pod nogi Sośnickiego, który z bliska strzela do pustej bramki. Kiedy wydawało się że złapaliśmy wiatr w żagle dwukrotnie od straty drugiej bramki broni nas Łukasz Gębski. Niestety, i on nie ustrzegł się błędu. W 66 minucie piłkę przepuszcza kapitan Śliwiński z nadzieją że pierwszy do niej dojdzie nasz bramkarz. Ten jednak przysnął i szybszy był napastnik Pomorza doprowadzając do remisu 2:2. W 75 minucie to jednak Pogoń stawia kropkę nad „i” Ponownie Lange zagrywa do Sośnickiego, ten do Szarkiela, który w asyście obrońcy zdobywa zwycięską bramkę.

Informacje o drużynie juniora B:
Przyjrzyjmy się bliżej tej drużynie, która w ubiegłym sezonie zdobyła 2. miejsce w rozgrywkach Słupskiej Klasy Okręgowej Juniora C, a w tym powalczy w juniorze B jako jedna z najmłodszych drużyn w lidze.

– Nominalne roczniki dla juniora B to 96/97, moja drużyna to głównie zawodnicy rocznika 98 i kilku 97 więc czeka nas duże wyzwanie – mówi przed sezonem trener Falitarski. Celem drużyny jest wygranie ligi i gra w barażach o Pomorską Ligę Juniorów B. Ten plan w zeszłym sezonie się nie udał. No, ale Pogoń się nie poddaje.  Służyć będzie temu zasilenie zespołu zawodnikami rocznika 1997 z byłej drużyny trenera Andrzeja Kaufmanna i bliska współpraca z drużyną Juniora A trenera Rafała Bartoszka, którego zawodnicy mogą występować też w Juniorze B.

W okresie przygotowawczym drużyna rozegrała szereg gier sparingowych, w tym z ciekawymi drużynami z kraju przebywającymi na obozach w Łebie, m.in. Wisła Płock czy wicemistrz województwa mazowieckiego w roczniku 1998 Sarmata Warszawa.
Wyniki sparingów:

• GOSRiT Luzino (97) – Pogoń Lębork 4:1 (gol: Sośnicki)
  • Pogoń Lębork – Wisła Płock 3:4 (gole: Neubauer, K. Pobłocki, Śliwiński)
  • Pogoń Lębork – SMS Włocławek 2:2 (gole: Sośnicki i Śliwiński)
  • Chrobry Charbrowo – Pogoń Lębork 2:11
  • Pogoń Lębork – Sarmata Warszawa 0:3 (wicemistrz Mazowsza)
  • Pogoń Lębork – Anioły Garczegorze 2:1 (gole: Szarkiel i Romaniszyn)

3 kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów D1, 8 września 2012 godz. 14
Pogoń/UKS Trójka Lębork – Chojniczanka Chojnice 2:2 (2:2)
bramki: J. Kreft x2

Pogoń/UKS Trójka: Hubert Labuda – Damian Białobrzeski, Patryk Maszota, Jakub Cierocki, Daniel Graboś, Dawid Młyńczyk, Jakub Kreft, Igor Bartoszek, Kacper Truszczyński
rezerwowi: Filip Drywa, Paweł Dubiel, Radosław Malek.

Naszym sobotnim przeciwnikiem była drużyna Chojniczanki Chojnice. Zespół gości rozegrał do tej pory dwa spotkania. Pierwsze w Sycewicach, które przegrał dwoma bramkami, drugie to remis u siebie z AS Pomorze. Wyniki te wskazywały, że zagramy z zespołem który potrafi grać w piłkę. I tak też było. W naszym składzie niestety zabrakło Bartka Łosiaka, a trener Andrzej Kaufman wystawił skład który dał nam w tym sezonie pierwszy punkt. Korekta w ustawieniu linii obronnej wypaliła. Pierwszą bramkę w tym meczu strzelili goście. Już  w 3 minucie ładnie rozegrana piłka i wyłożona do zawodnika na szpicy zaowocowała bramką. Odpowiedź naszej drużyny była szybka. Wywalczony rzut rożny wrzucał Jakub Kreft, obrońcy Chojniczanki wybili jednak piłkę, a ta wróciła do Kuby który precyzyjnie oddał silne dośrodkowanie. W polu karnym nastąpiła walka o piłkę pomiędzy atakującymi i broniącymi, nikt nie trafił w futbolówkę która idealnie wpadła do siatki po długim rogu. W 5 minucie mieliśmy więc remis.  Obie drużyny w dalszym ciągu szukały sposobu na drugą bramkę, sztuka udała się Chojniczance. Jeden z jej zawodników po wycofaniu piłki z pierwszej do drugiej linii pięknym strzałem w okienko pokonał interweniującego Huberta Labudę. Hubert miał już wprawdzie piłkę na rękach, jednak strzał był zbyt precyzyjny by go obronić. Była to 26 minuta meczu, a warto dodać, że w tym czasie graliśmy w osłabieniu bo karę 3 minut odbywał Dawid Młyńczyk. W 29 minucie mieliśmy rzut wolny po faulu taktycznym zawodników przyjezdnych. Do stojącej prawie na linii środkowej boiska piłki podszedł Jakub Kreft, popatrzył i wykorzystał moment że bramkarz gości wyszedł przed bramkę. Ssilny precyzyjny strzał pod poprzeczkę wywołał euforię na trybunach. Było 2:2 i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa.

W drugiej obie drużyny starały się strzelić trzecią bramkę, a gra się zaostrzała efektem czego kolejne kary minutowe dwie dla zawodników Chojniczanki i jedna dla naszego bramkarza. Zastępujący go przez 3 minuty Filip Drywa miał prawdziwe wejście smoka. Doskonale spisał się w dwóch sytuacjach podbramkowych. Mecz kończy się wynikiem 2:2, myślę że w pełni zasłużonym. Naszym młodym piłkarzom należą się duże słowa uznania za ambicję i walkę jaką tego dnia pokazali.