Kolejny sukces Klubu Karate Shotokan w Lęborku

Zawodnicy lęborskiego Klubu Karate Shotokan zdobyli 16 medali, w tym aż 11 medali złotych, 4 srebrne i 1 brązowy na IV Ogólnopolskim Turnieju Karate Bushido Cup 2013, który odbywał się w Bydgoszczy.

W zawodach wzięło udział 350 zawodników z 26 klubów z całej Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.  W łącznej klasyfikacji klub uplasował się na 2 miejscu za gospodarzem turnieju Bushido Bydgoszcz. Najlepszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Klimik, zdobywając 4 złote medale w swojej kategorii wiekowej i kategorii wyżej. Klub reprezentowało 13 zawodników:

12.Alicja Olkowska

Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów i rodziców. Kolejne zawody już za tydzień, organizowane przez Sportowy klub- Gokken. Ponadto na duże uznanie zasłużyła Natasza Olkowska, która wygrała kumite indywidualne młodziczek i kumite indywidualne kadetek. Drużyna młodziczek w składzie Olkowska,Kreft i Milewczyk nie zawodzi nas już od kilku lat w zawodach różnej rangi. Począwszy od zawodów lokalnych aż do zawodów rangi mistrzostw Świata.

• Ogólne wyniki zawodników Klubu Karate Shotokan w Lęborku:

Konkurencje indywidualne

1.Dawid Rostkowski- II miejsce w kumite indywidualnym chłopców 10-11 lat -35 kg

2.Hubert Judycki- V miejsce kumite ind. chłopców 8-9 lat +30 kg, I miejsce kumite ind. chłopców 10-11 lat -35 kg

3. Kacper Reszczyński- VIII-IX miejsce kumite ind. chłopców 10-11 lat -40 kg

4.Jakub Ptasiński- XI-XII miejsce kumite ind. chłopców 8-9 lat -40 kg

5.Maciej Bławat- XI-XII miejsce kumite ind. chłopców 10-11 lat – 40 kg

6.Seweryn Sołyszko- I miejsce kumite ind. chłopców 14-15 lat +70 kg

7.Bartosz Janczak- I miejsce kumite ind. chłopców 14-15 lat -57 kg

8.Aleksandra Klimik- I miejsce kata ind. dziewcząt 8-9 lat,żółte pasy, I miejsce kumite ind. dziewcząt 8-9 lat -30 kg, I miejsce kata dziewcząt 10-11 lat żółte pasy, I miejsce kumite ind. dziewcząt 10-11 lat – 30 kg

9.Zuzanna Milewczyk- I miejsce kumite ind. dziewcząt 12-13 lat – 50 kg, II miejsce kata ind. dziewcząt 12-13 lat, II miejsce kata ind. kadetek 14-15 lat

10.Natasza Olkowska- I miejsce kumite ind. dziewcząt 12-13 lat +50 kg, I miejsce kumite ind. dziewcząt 14-15 lat -54 kg

11.Agnieszka Kreft- III miejsce kumite ind. dziewcząt 14-1 lat -54 kg

12.Alicja Olkowska- II miejsce kumite ind. dziewcząt 14-15 lat +54 kg