Policjant z Lęborka po raz czwarty Mistrzem Polski

Policjant z Lęborka po raz czwarty wygrał Mistrzostwa Polski Policjantów na dystansie 10 km. Bieg odbył się w miejscowości Góra w województwie dolnośląskim. To kolejny medal w kolekcji Adama jest on m.in. wicemistrzem Polski na dystansie 100 km, brązowym medalistą w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Europy Policjantów w Atenach 2002 oraz srebrnym medalistą drużynowo w Mistrzostwach Świata: Budapeszt 2001 i Siofok (Węgry) 2008.


31 sierpnia o godzinie 16 na starcie IV Biegu z Policją, w ramach którego rozgrywane były IV Mistrzostwa Polski Policjantów w miejscowości Góra, woj. dolnośląskie, wystartowali policjanci z całej Polski. Impreza ta jest już na stałe wpisana do policyjnego kalendarza imprez sportowych. Patronat honorowy nad biegiem objęli Wojewoda Dolnośląski oraz Komendant Główny Policji. W klasyfikacji Mistrzostw Polski Policjantów pierwsze miejsce zajął Adam Thiel z KPP Lębork, z czasem 0:34:07 , tym samym poprawił swój zeszłoroczny rekord o 37 sekund. Adam swoim wynikiem uplasował się również na 1 miejscu w kategorii NSZZP woj. dolnośląskiego, a w klasyfikacji ogólnej biegu zajął 4 miejsce. Wygrane, czwarte z kolei, Mistrzostwa Polski Policjantów, to następny sukces na drodze Adama. 41 letni funkcjonariusz KPP Lębork wielokrotnie stawał na najwyższym podium w konkurencjach biegowych. Jest m.in. wicemistrzem Polski na 100 km w 2010 roku, startował również w biegach za granicami kraju. Zdobył 2 miejsce drużynowo w Mistrzostwach Świata: Budapeszt 2001 i Siofok (Węgry) 2008. Jest również brązowym medalistą w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Europy Policjantów w Atenach 2002. Informacje o jego sukcesach można odnaleźć w Wikipedii.

YouTube Preview Image

 

Adam biega zdobywając medale od 1993 roku. Policjantem jest od 14 lat. Swoją karierę rozpoczął w Lęborku, po kilku latach przeniósł się do Szkoły Policji w Słupsku gdzie kontynuował karierę sportową. Od 2010 roku wrócił do lęborskiej komendy i obecnie pracuje wydziale kryminalnym. Mimo codziennej żmudnej pracy dochodzeniowca znajduje czas na codzienne treningi. Obecnie Adam przebywa na kursie oficerskim w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie ale i to nie przeszkadza mu w zdobywaniu kolejnych medali.

foto i wideo – Komenda Powiatowa Policji w Górze za co serdecznie dziękujemy Oficerowi Prasowemu asp. szt. Januszowi Konopnickiemu

st.asp. Daniel Pańczyszyn
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Lęborku

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*