SPS Lębork na III Festiwalu Piłki Siatkowej w Wałczu

W dniach 5-13 lipca 2013 r., blisko 280 uczestników wzięło udział w siatkarskich wakacjach, które zorganizował dla nich UKS Volley w Wałczu pod patronatem Fundacji Polska Siatkówka. Po raz trzeci klub zorganizował Festiwal Piłki Siatkowej dla najmłodszych adeptów ukochanej dyscypliny. W festiwalu uczestniczyło 14 chłopców ze szkółki SPS Lębork.

W ciągu dziesięciu wakacyjnych dni, oprócz codziennych treningów, odbywały się gry turniejowe oraz szereg atrakcji – m.in. spływ kajakowy, wyjazd do parku linowego czy koncert rockowy.

Codziennie każda drużyna miała możliwość 2-godzinnego treningu, który odbywał się w godzinach porannych, a od godziny 15-tej sprawdzenia się z innymi zespołami Festiwalu. W ten sposób każdy skład rozgrywał średnio 6-8 pojedynków dziennie, które odbywały się w sześciu ligach (czterech „trójek” oraz dwóch „czwórek”). Po każdym dniu turnieju dwa zespoły awansowały do ligi wyższej a dwa spadały do lig niższych. System umożliwił rywalizację oraz „wyrównanie” poziomów umiejętności zawodników już po drugim dniu Festiwalu. Łącznie podczas całej imprezy rozegrano ponad 1000 pojedynków.

Ważnym elementem każdego Festiwalu jest dobra zabawa uczestników, którzy po ciężkich treningach oraz wyczerpujących pojedynkach muszą także wypocząć. Organizatorzy dla młodych siatkarzy oraz ich trenerów zaplanowali szereg atrakcji, dzięki czemu pobyt w Wałczy zapamiętają na długie lata.

Już w drugim dniu pobytu, wszyscy uczestnicy udali się do Mirosławca na koncert Kory oraz „Poparzonych Kawą Trzy”, gdzie uczestnicy mogli na żywo posłuchać przebojów znanych z TV i radia. Mieli jeszcze siłę, aby szaleć pod sceną.

Kolejną atrakcją był spływ kajakowy rzeką Rurzycą i dwoma jeziorami, znajdującymi się w Parku Krajobrazowym niedaleko Wałcza. Podczas kilkugodzinnej wyprawy po urokliwych miejscach, którym towarzyszył zastęp ratowników wodnych, znalazł się czas na pieczenie kiełbasek, kąpiel w czystej wodzie oraz przechadzki po lesie.

Z kolei inne grupy w tym czasie udały się do parku linowego w Rudnicy – jednego z największych tego typu obiektów w Polsce. Imponuje liczbami: 1052 m długości, 5 tras i łącznie 56 przeszkód o różnym poziomie trudności (m.in. tyrolki, mosty trzylinowe, most birmański, skok indiański i Tarzana, zjazd na trapezie, złośliwe linki). Park jest położony wśród lasów, niecałe 7 km od Wałcza, nad piękną rzeką Dobrzycą.
Profesjonalna obsługa dała uczestnikom możliwość przeżycia niezapomnianych chwil, kilka metrów nad ziemią, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Również w Parku, po zakończeniu zmagań na wysokości, znalazł się czas na zabawę oraz ognisko.

Po pracowitych dziesięciu dniach przyszedł czas na podsumowanie Festiwalu, które odbyło się w bardzo atrakcyjnym miejscu, tzw. „Morzycówce”, położonym w pięknym otoczeniu lasów dębowo-bukowych. Droga do leśniczówki wiedzie przez jedyny w Europie most wiszący nad jeziorem. Słoneczna pogoda oraz uroki przyrody sprawiły, że ostatnie wspólnie spędzone chwile podczas kolacji w plenerze zapadły uczestnikom w pamięć na długi czas.

III Festiwal Siatkówki, podobnie jak dwa poprzednie, nie posiada oficjalnej klasyfikacji zespołów. Wszyscy zawodnicy są zwycięzcami. Impreza ma bowiem na celu propagowanie przyjaźni w miejsce rywalizacji i wspólne aktywne spędzenie czasu po trudach długiego sezonu.

Szkółka SPS Lębork ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2013/2014 do trzech grup wiekowych dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych  w rocznikach 2001 -2006. Zapisy i wszelkie informacje pod nr tel. 606-264-753.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*