Srebrny medal dla siatkarzy

Po raz drugi SPS Lębork brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców w kategorii „3”, który odbył się w dniach 16-17 listopada br. w Wałczu.

W turnieju wystartowało 36 zespołów – łącznie 130 zawodników reprezentujących Mazowsze, Podlasie, Pomorze, Wielkopolskę, Dolny Śląsk, Ziemię Lubuską i Pomorze Zachodnie.
W ciągu 2 dni każdy zespół rozegrał 22 spotkania, których łącznie odbyło się 400. Mecze rozgrywane były w trzech grupach eliminacyjnych po 12 zespołów, a następnie cztery najlepsze składy z każdej grupy awansowały do grupy finałowej, a dalsze zostały proporcjonalnie rozdzielone na grup, w których drużyny grały o miejsca 13-24 i 25-36.
Po zaciętej rywalizacji nasz pierwszy zespół wywalczył srebrny medal, przegrywając w całym turnieju tylko dwa spotkania. Drugi zespół składający się głównie z zawodników młodszych uplasował się na 30 miejscu, ale zebrał bardzo cenne doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości.

Warto podkreślić , że powiat lęborski reprezentował także , klub UKS „Libero” Łebień. Chłopcy z Łebienia wywalczyli ostatecznie 23 miejsce.

Końcowa klasyfikacja:

1. SP Zbąszynek I
2. SPS Lębork I
3. TS KOSET Grudziądz
4. BAS Białystok II
5. Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki I
6. SP 60 Bydgoszcz I
7. UKS Jasieniak Gdańsk
8. UKS NET Białołęka I
9. UKS SUCHANIK Gdańsk
10. UKS „2” Milicz I
11. SP 60 Bydgoszcz II
12. UKS „KASZTANEK” przy SP-39 Szczecin
13. BAS Białystok IV
14. BAS Białystok I
15. SP 60 Bydgoszcz III
16. UMKS „TUSZYN
17. Szkoła Podstawowa nr 2 Murowana Goślina
18. SP Zbąszynek II (przyznana nagroda fair-play)
19. UKS Volley Wałcz III (dziewczynki)
20. BAS Białystok III
21. UKS „KASZTANEK” przy SP-39 Szczecin II
22. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile
23. UKS Libero Łebień
24. Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki II
25. UKS NET Białołęka II
26. DMKS Delfin
27. UKS Volley Wałcz
28. UKS SUCHANIK Gdańsk II
29. Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki III
30. SPS Lębork II
31. UKS „2” Milicz
32. UKS Volley Wałcz II
33. UKS SUCHANIK Gdańsk III
34. Szkoła Podstawowa nr 2 Murowana Goślina II
35. DMKS Delfin II
36. AKADEMIA MINI PIŁKI SIATKOWEJ Kołobrzeg

 

SPS Lębork I : Jakub Klimik, Konrad Czaja, Konrad Klasa, Hubert Cieszyński
SPS Lębork II: Jakub Romanowski, Łukasz Romaniuk, Bram van Ommeren, Jakub Labuda
Trener: Marcin Dawidowski
UKS „ Libero” Łebień: Jakub Laskiewicz, Jakub Stępel, Karol Madziąg
Trener: Zdzisław Kotłowski

————-

Dawidowski Marcin

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*