Trafili w medale (foto)

Znakomicie rozpoczął się XX Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który rozgrywany jest we Wrocławiu, dla zawodników klubu strzeleckiego LOK Lider-Amicus.

W konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc, brązowy medal wystrzelała Anna Chomiczewska uzyskując wynik (581 pkt). Zwyciężyła Patrycja Makowska Zawisza Bydgoszcz (582 pkt) przed Katarzyną Hryniewiecką Piast Bieruń (582 pkt). W tej samej konkurencji startowała jeszcze Diana Malotka-Trzebiatowska, która zajęła 10 miejsce (569 pkt) oraz Marta Aszyk, która z wynikiem (555 pkt) zajęła 23 miejsce. W karabinie sportowym 60 strzałów leżąc wśród juniorów młodszych Robert Michalski uzyskał (577 pkt) i zajął 6 miejsce, a Przemysław Reszka uplasował się na miejscu 13 (568 pkt).

Drugi dzień rywalizacji przyniósł także kolejny brązowy medal dla Lidera-Amicus Lębork. Tym razem na najniższym stopniu podium stanęła Julia Okuniewska, która w karabinie pneumatycznym z wynikiem (388 pkt nowy rekord życiowy) musiała uznać wyższość tylko dwóm zawodniczkom bydgoskiego Zawiszy, Martynie Chudzińskiej i Marcie Mazany – obie (391 pkt). W tej samej konkurencji świetny start zanotowała Diana Malotka-Trzebiatowska, mieszkanka Kartuz na co dzień reprezentująca lęborski klub uzyskała (385 pkt) co również jest jej rekordem życiowym i zajęła bardzo dobre 6 miejsce. Pozostałe zawodniczki Lidera-Amicus zajęły odpowiednio 39 miejsce Sandra Mazurek (360 pkt) i 42 miejsce Marta Aszyk (357 pkt).

Podczas dekoracji medaliści otrzymali przyznane przez Polski Komitet Olimpijski II Kółka Olimpijskie. Dodatkowym wyróżnieniem dla klubu LOK Lider – Amicus było to, że wraz z Prezesem PZSS Tomaszem Kwietniem medale i dyplomy zwycięzcom wręczała Olimpijka z Londynu Paula Wrońska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.