Wygrał bieg na śląsku

Policjant z Lęborka po raz kolejny stanął na najwyższym podium, tym razem w X Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi, który odbył się miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy, na Śląsku. Adam Thiel był pierwszy w kategorii wiekowej 40+. To kolejny sukces Adama w konkurencjach biegowych. W sierpniu b.r. po raz czwarty wygrał Mistrzostwa Polski Policjantów na dystansie 10 km.

Po raz kolejny policjant z lęborskiej komendy stanął na najwyższym podium w konkurencji biegowej. Tym razem podczas X Mistrzostw Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi, który odbył się miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy, na Śląsku Adam, na odcinku 6 kilometrów zdeklasował rywali w kategorii mężczyzn 40+. Organizatorem jubileuszowej imprezy była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Łazy. W zawodach, jak zwykle, uczestniczyli reprezentanci służb mundurowych z całego kraju oraz młodzież z klas o profilu policyjnym i wojskowym. Bieg jest uczczeniem pamięci tragicznie zmarłego sierżanta Grzegorza Załogi, pełniącego służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony przez przestępcę podczas pościgu. Do dziesiątej, jubileuszowej edycji zgłosiło się 443 zawodników.

Adam biega, zdobywając medale od 1993 roku. Policjantem jest od 14 lat. Swoją karierę rozpoczął w Lęborku, po kilku latach przeniósł się do Szkoły Policji w Słupsku gdzie kontynuował karierę sportową. Od 2010 roku wrócił do lęborskiej komendy i obecnie pracuje wydziale kryminalnym. Mimo codziennej żmudnej pracy dochodzeniowca znajduje czas na codzienne treningi. W sierpniu b.r. po raz czwarty wygrał Mistrzostwa Polski Policjantów na dystansie 10 km. Ponadto Adam jest m.in. wicemistrzem Polski na 100 km w 2010 roku, startował również w biegach za granicami kraju. Zdobył 2 miejsce drużynowo w Mistrzostwach Świata: Budapeszt 2001 i Siofok (Węgry) 2008. Jest również brązowym medalistą w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Europy Policjantów w Atenach 2002. Informacje o jego sukcesach można odnaleźć w Wikipedii.Obecnie Adam przebywa na kursie oficerskim w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie ale i to nie przeszkadza mu w zdobywaniu kolejnych medali.


st.asp. Daniel Pańczyszyn
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Lęborku
Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*