Złoto na paraolimpiadzie dla Chojnowskiego

Patryk Chojnowski, tenisista stołowy Ostródzianki Ostróda (były zawodnik Poltarex Pogoń Lębork), rewelacyjnie spisał się podczas debiutanckiego występu na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie. W niedzielę (02.08.2012r.) wieczorem wywalczył medal w dodatku złoty.

Przed wyjazdem do Londynu Chojnowski zapowiadał, że jedzie po wygraną. Słowa dotrzymał. Grał ostro i od ćwierćfinału nie stracił seta. W pojedynku wyeliminował Chińczyka Lian Hao. Natomiast w meczu półfinałowym spotkał się z Hiszpanem Jose Manuelem Ruizem Reyesem, którego rok temu pokonał w finale mistrzostw Europy. Ostródzianin ponownie okazał się lepszy i wygrał 3:0.

W finale konkurentem Chojnowskiego był lider rankingu światowej w tej kategorii niepełnosprawnych pingpongistów Ge Yang z Chin. Zawodnik z Ostródy zaprezentował się z jak najlepszej strony i doskonałego przygotowania. W pierwszym secie przegrywał 4:9, a w kolejnych  punktował już tylko podopieczny Tomasza Krzeszewskiego i wygrał. Kolejne rozegrania to pewna i konsekwentna gra Chojnowskiego.

Warto wspomnieć, że Patryk Chojnowski  występował w Poltarex Pogoń Lębork w sezonach 2010/2011 i 2011/2012. Kiedy powrócił do Ostródzianki Ostróda w jego szeregi przyszedł nowy zawodnik Bartosz Szarmach z dotychczasowej Ostródzianki Ostróda.