Znakomity start szkółki SPS Lębork na turnieju z cyklu „ Kinder +sport” w Kobylnicy

Wystartowały rozgrywki w mini piłce siatkowej dla najmłodszych zawodników trenujących piłkę siatkową. W tym roku w naszym województwie wprowadzono nowa formułę dla rozgrywek chłopców. Odbędą się cztery turnieje wojewódzkie w Kobylnicy, Gdańsku, Malborku oraz w Lęborku.

Organizatorzy wprowadzili formułę ligową gdzie po czterech turniejach 8 najlepszych drużyn z każdej kategorii wiekowej awansuje do finału wojewódzkiego gdzie stawką będzie możliwość gry w finale krajowym , który odbędzie się w Drzonkowie .

W pierwszy turnieju , który odbył się w dniu 15.02.2014 w Kobylnicy, doskonale spisali się nasi młodzi zawodnicy. W kategorii „dwójek” zespół SPS Lębork I ( Jakub Romanowski/Łukasz Romaniuk) w stawce 42 zespołów dotarła do samego finału , gdzie uległa Jasieniakowi Gdańsk zajmując ostatecznie bardzo wysokie drugie miejsce.

Bezkonkurencyjna była nasza „trójka” ( Konrad Klasa/Jakub Klimik/Konrad Czaja), która wygrała wszystkie swoje spotkania nie tracąc żadnego seta i po pierwszym turnieju są liderami w tabeli ligowej.

Warto wspomnieć o dobrej grze pozostałych drużyn występujących w turnieju „dwójek”. SPS Lębork II został sklasyfikowany na miejscach 13 -16, SPS Lębork III miejsce 17-24, SPS Lębork IV 17 -24.

Przed nami jeszcze turniej chłopców rocznika 2001 ( czwórki), także w Kobylnicy w dniu 01.03.2014.