XVI Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2014 (młodziczki i młodzicy) – Zaproszenie

XVI Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2014 (młodziczki i młodzicy) odbywać się będzie w dniach 13-16.02.2014 r. 

Prawdziwe rozpoczęcie zmagań maratonu zaplanowano na 14.02.2014 r. o godz. 9:00, uroczyste rozpoczęcie maratonu odbędzie się dnia 14.02.2014 r. o godz. 12:00.

Mecz przyjezdni trenerzy kontra reprezentacja Łeby odbędzie się dnia 15.02.2014 r. o godz. 18:00, natomiast uroczyste zakończenie zaplanowano na dzień 15.02.2014 r. na godz. 13:00.

screenshot031
To już szesnaście lat od rozpoczęcia i realizacji pięknego pomysłu organizacji w Łebie turnieju piłki siatkowej. Początkowo przez pierwsze lata był to wyłącznie turniej chłopców. Podczas pierwszego turnieju spotkało się w Łebie osiem zespołów z Polski z czego sześć później dotarło do Finałów Mistrzostw Polski Młodzików. Nie zabrakło na nim obecnych reprezentantów Polski takich jak Marcin Możdżonek, czy Marcel Gromadowski.

Turniej od pierwszej edycji stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a jego głównym organizatorem był Jarosław Pruski. Turniej od początku organizowany jest w Szkole Podstawowej w Łebie dzięki uprzejmości i pomocy organizacyjnej Pana Tadeusza Rabki Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łebie.

Opinia o turnieju szybko rozeszła się po Polsce, a impreza zaczęła się rozrastać. Już po paru latach Łeba gościła dziesięć zespołów chłopców i dziesięć zespołów dziewcząt, które dołączyły do turnieju. Do rozgrywek dołączyły zespoły zagraniczne nadając turniejowi statut międzynarodowego dzięki czemu wzrosła sama ranga turnieju.

Początkowo był to zespół z Kaliningradu – Rosja, następnie z Włoch Ladispoli, a obecnie również zespół ze Słowacji. Do pewnego momentu turniej funkcjonował w kategorii młodzik, ale ze względu na bardzo duże zainteresowanie dodano kategorię kadetów i kadetek, a turniej przekształcił się w Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży. Trofeami w maratonie są puchary Burmistrza Miasta Łeby. Od trzynastu lat w organizację turnieju – maratonu włączyła się Joanna Bieniek i Stowarzyszenie Przyjaciół Piłki Siatkowej w Łebie oraz właściciele „ZDROWOTEL” Łeba.

Wiele lat organizacją zajmuje się również Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork i UKS IRYDA z Cewic. Od paru lat podczas maratonu spotyka się w Łebie w kategorii młodzik i młodziczka 32 zespoły tj. 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców. Podobnie jest w kategorii kadet, kadetka gdzie również grają 32 zespoły tj. 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców.

W ciągu miesiąca w Łebie zobaczyć można około 800 młodych adeptów siatkówki z kraju i zagranicy. Podobnej frekwencji spodziewają się organizatorzy podczas tegorocznej edycji maratonu. Swój udział zapowiedziały zespoły z Rosji, Warszawy, Olsztyna, Bartoszyc, Kędzierzyna Koźla, Jastrzębia, Nysy, Malborka, Pucka, Gdańska, Moniek, Kadry woj. kujawsko – pomorskiego. Pomorskiego, warmińsko- mazurskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, Dobrego Miasta, Bydgoszczy, Wołomina, Braniewa, Słupska, Starogardu Gd., Bartoszyc, Nowego Tomyśla, Świnoujścia, Wołomina, Jastarni, Gdańska, Pruszcza Gd, Elbląga, Moniek, Białegostoku.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli:
• Marszałek Województwa Pomorskiego,
• Starosta Lęborski,
• Burmistrz Miasta Łeby,
• Burmistrz Miasta Lęborka,
• Wójt Gminy Cewice.

Przypomnijmy w dotychczasowych edycjach maratonu udział brali tacy zawodnicy jak: Marcin Możdżonek, Marcel Gromadowski, Paweł Kowalski, Paweł Dziekanowski, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Krzysztof Wierzbowski, Łukasz Wiśniewski, Mikołaj Sarnecki, Mateusz Malinowski, Łukasz Ożarski, Damian Schulz i wielu innych.

Maraton jest największą tego typu imprezą młodzieżową w Polsce i Europie. Do tej pory gościli u nas trenerzy kadr narodowych pan Andrzej Niemczyk, Waldemar Wspaniały oraz Burmistrz Miasta Ladispoli Włochy, Atache Rosji. Tradycją turniejów są mecze rozgrywane pomiędzy przyjezdnymi trenerami, a reprezentacją Miasta Łeby.

Towarzyszy im zawsze duże zainteresowanie i emocje. Mamy nadzieję, że XVI Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży dostarczy niezapomnianych wrażeń sportowych i turystyczno rozrywkowych, dla których uczestnicy maratonu będą chcieli tu wrócić.

Organizatorami wydarzenia jest: Stowarzyszenie Przyjaciół Piłki Siatkowej Łeba, Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Lębork. Współorganizatorami: Burmistrz Miasta Łeby, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Burmistrz Miasta Lęborka, Wójt Gminy Cewice, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Łebie, Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Gdańsku, Fundacja Polska Siatkówka, UKS Iryda Cewice, „Zdrowotel” Łeba.
Miejsce: Hala sportowo-widowiskowa Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie, ul. Tysiąclecia 11 i Hala Łebskiego Towarzystwa Oświatowego, ul. Nadmorska 21

 screenshot028

——

mat. prasowy zawodów

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • Gadu-Gadu Live
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Wykop

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*